Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Genetika v nosečnosti in NIPT Diagnostični test

Diagnostični test

Lepo pozdravljeni,

trenutno sem v 21 tednu nosečnosti, vstopam v 22 teden ali je po teh tednih možno še narest kakšen diagnostični test, npr. amnio ali kaj podobnega, ki bi pokazal tisto, česar Nifty test ni? Sprašujem pa zato, ker sem imela visoko tveganje za T21 na nuhalni, po opravljenem dvojnem hormonskem testu, nakar sem se odločila za razširjeni Nifty test, ki mi je ob prisotnosti 10,55% DNA pokazal nizko tveganje za vse trisonomije, prav tako za druge trisonomije in sindrome, vendar sem zdaj po slabo opravljeni morfologiji ploda zelo skeptična, čeprav mi je ginekolog rekel, da je vse vredu z plodom….Hvala za vaš čas in hkrati hvala za odgovor?

Lep dan,
Doroteja

Pozdravljeni,
diagnostična predrojstna kariotipizacija po amniocentezi je tudi v tem obdobju nosečnosti možna, čeprav ne samoumevna. Pred preiskavo bi vam predlagala genetsko svetovanje, saj iz tega kar ste napisali ni jasno kaj vas je pri morfologiji tako vznemirilo in kakšna so vaša pričakovanja v zvezi z možno diagnostiko.

Lep pozdrav,

New Report

Close