Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Genetika v nosečnosti in NIPT Slab izvid NS, kaj sledi …

Slab izvid NS, kaj sledi …

Spoštovani,

pričakujemo 3. otroka in danes me je precej šokiral rezultat NS, ki je:
Srčni utrip: 153
CRL: 53,5
NT: 2,5
BDP: 15,6
Lobanja zgleda normalno, viden želodec, roke/noge vidne
trisomija 21 tveganje: 1:90 (ravno to me zelo skrbi)
trisomija 18 tveganje: 1:1290
trisomija 13 tveganje: 1:4065
Starost matere: 31
Gestacija 12 t. po CRL (sicer manj, po prvem UZ bi naj bila komaj 11t 3d).
Za nosno kost sploh ni podatka, rekla pa je, da jo vidi.

Napotena bom na odvzem horionskih celic. Kako to sploh zgleda? Ali je potem ta test zanesljiv za vse možne nepravilnosti pri otroku? Sem lahko mirna po tej preiskavi in se veselim dojenčka, ali naj paničarim do konca. Dva zdrava otročka že imam in se verjetno ne bi odločila za tretjega bolnega, zato me skrbi, da bi testi ja bili natančni.

Hvala za odgovor!
S prijaznimi pozdravi.

Pozdravljeni,
po “slabem” rezultatu kombiniranega presejalnega testa nuhalne svetline in dvojnega hormonskega testa sledi genetski posvet, kjer boste lahko dobili odgovore na vsa vprašanja, ki vas v zvezi s tem mučijo.
Kako izgleda horionska biopsija vam bo lahko obrazložila tudi vaša ginekologinja, ko boste šli po napotnico. Kar pa se tiče drugega vprašanja pa je edini možen odgovor nanj, da prav nobena medicinska preiskava ne odkrije vseh možnih nepravilnosti ploda v nosečnosti .
Ko se boste pogovorili, se boste umirili in lažje izbrali preiskavo, ki bo lahko ovrgla postavljene sume in tako ne boste zaskrbljeni do konca nosečnosti. Zaskrbljenost v celi nosečnosti bi lahko imela resne posledice za vas in zato tudi za otroka.

Lep pozdrav,

New Report

Close