Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Genetika v nosečnosti in NIPT Diabetes tip1 pri ocetu, moznosti za genetske napake pri plodu

Diabetes tip1 pri ocetu, moznosti za genetske napake pri plodu

Pozdravljeni,
partner ima diabetes tip 1 (dve leti in pol) in sem nenačrtovano zanosila. Njegovo povprecje sladkorja je 10.5 zadnje pol leta. Diabetologinja mu je odsvetovala narascaj vsaj dokler ni povprecje 8.0, ker naj bi bila velika moznost za spontani splav in napake pri plodu pri slabsem povprecju.

Sama sem ravno tako raziskovala po spletu (bolje da ne bi)…

“Sudy identifies important evidence of increased DNA fragmentation of nuclear DNA and mitochondrial DNA deletions in sperm from diabetic men. These findings cause concern, as they may have implications for fertility.”

http://www.pregnancyandbaby.com/conception/articles/944933/diabetes-damages-dna-in-mans-sperm-leading-to-infertility

Zanima me ali obstaja verjetnost, da donosim zdravega otroka?

Lep pozdrav, J

Pozdravljeni,
Ker nenačrtovana nosečnost ni redka, upam, da ste se nosečnosti razveselili. Odgovor na vaše vprašanje ali sploh obstaja verjetnost, da donosite zdravega otroka je: da, seveda in vsekakor.
Svetujem vam predvsem redne preglede pri skrbnem ginekologu oz. ginekologinji tako kot prav vsaki nosečnici.
Trenutno v strokovni literaturi ni nobenih dokazov, ki bi govorili v prid temu, da bi se staršem, v primeru, da je oče diabetik, pogosteje rodil otrok z genetskimi napakami ali da bi bilo to povezano s spontanim odmrtjem nosečnosti. To kar ste prebrali je le hipoteza, ki so jo postavili na osnovi majhne raziskave, a statistika rojstev temu ne pritrjuje.

Lep pozdrav,

New Report

Close