Najdi forum

NIPT in dvojčki

Pozdravljeni!
Stara sem 40,partner 43. Imela sem prenos 2 donorskih zarodkov,darovalka in darovalec stari 23 in 24 let. Trenutno sem noseča 11-12t z dvojčki. V kratkem imam UZ in nuhalno svetlino. Dvojnega hormonskega testa nisem opravljala. Zelo me zanimajo testi NIPT-samoplačniški. Zanima me,če jih opravljate tudi pri večplodni nosečnosti in če mi svetujete preiskavo.
Hvala in lep pozdrav!

Pozdravljeni,
Seveda, NIPT opravljamo tudi pri dvojčkih, če je za starša sprejemljivo dejstvo, da je točnost detekcije izbranih najpogostejših kromosomskih napak nekoliko nižja kot je pri enojčkih. Diagnostična točnost ugotovitve trisomije21- Downovega sindroma je večja kot 99%, ugotovitve trisomije 13 kromosoma in trisomije 18 kromosoma pa je 90%. Drugih kromosomskih nepravilnosti neinvazivni test NIPT pri dvojčkih NIPT ne odkriva.
Lep pozdrav,
Anamarija Brezigar

Hvala za odgovor!
Sem malo v dvomih,ker 90% ni ravno oprijemljiv rezultat saj pušča vseeno 10% možnosti za trisomije 13 in 18 kromosoma.
Zanima me tudi glede amniocinteze,kakšen je procent komplikacij pri preiskavi za dvojčke,tudi 1-2% ali se tukaj poveča? Je potrebno narediti 2 vboda (dvojajčni)?
Sem res v dvomih kaj izbrati!
Lp

nova
Uredništvo priporoča

Pri dvojajčnih dvojčkih je potreben dvakratni vbod za pridobitev plodovnice, Tveganje za komplikacije je pri dvojčkih po IVF je 1-2%. Pri spontani nosečnosti enojčka pa je nevarnost komplikacij, ki sprožijo smrt ploda do 0,5%.
Če ste še vedno v dvomih, predlagam, da vas vaš zdravnik napoti genetski posvet.
LP

Zdravo,

opravila sem NIFTY in mi je bilo rečeno da je zanesljivo preko 99%.

Dobila sem normalni izvid…

Kaj to pomeni za moj test.. ?

Zdravo,
Nič niste napisali o tem ali nosite dvojčke ali enojčka. V naši ambulanti ne uporabljamo Nifty testa. Za enojčke uporabljamo NIPT Panorama , za dvojčke pa Harmony test. Vsak test temelji na drugačni metodi in drugačnem algoritmu za ugotavljanje kromosomskih napak, zato nudijo različne podatke. Predlagam, da bi bolj natančen odgovor dobili pri zdravniku, ki vam je test ponudil. Normalni izvid pa je zelo dobra novica.
LP

Pozdravljeni,

stara sem 41 let in sem zanosila v IVF postopku. Vstavili so mi dve blastocisti, sedaj pa sem v 10. tednu nosečnosti z enim plodom.
Kako zanesljivi so rezultati NIPT testa v mojem primeru?

Najlepša hvala za odgovor.

Objava čaka odobritev

New Report

Close