Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Genetika v nosečnosti in NIPT genetsko testiranje pred nosečnostjo, prirojena srčna napaka

genetsko testiranje pred nosečnostjo, prirojena srčna napaka

Spoštovani!

Vprašala bi ali je možno genetsko svetovanje pred načrtovanjem nosečnosti tudi preko napotnice ali pa so te storitve samoplačniške?

V kolikor je čez napotnico, me zanima v katerih primerih je to možno ter kdo izda napotnico- ali lahko za žensko tudi njen splošni zdravnik ali le ginekolog (za moškega sklepam da njegov osebni zdravniki).?

Namreč z možem se odločava za še enga otroka, pri čemer ima najmlajša hči prirojeno srčno napako. Kot dojenčica je ona opravila genetske teste, vendar niso našli nobenih posebnosti, srčna napaka oz vzrok nepojasnjena (torej naj ne bi bilo genetsko). Vendar pa ima prirojeno srčno napako tudi moja sestra, zato bi z možem želela še midva opraviti genetsko svetovanje in testiranje, tudi zato, ker sva oba že starejša (jaz 38).

Hvala za vašo pomoč

Spoštovani,
genetsko svetovanje je najbolj smiselno ob načrtovanju nosečnosti in pred (ponovno ) zanositvijo posebej, če so v družini osebe s prirojeno napako ali genetsko boleznijo. Napotnico za genetski posvet pridobite od svojega osebnega ginekologa, družinskega zdravnika ali hčerkinega pediatra. Za pred-testno svetovanje zadošča napotnica enega od staršev ali otroka.

Lep pozdrav,

New Report

Close