Forum.Over.Net

Podpora pri uporabi forumov Over.Net

Odgovarjajo: Tropski pingvinDežurni hrček

Forum namenjen tehnični podpori pri uporabi forumov Med.Over.Net, predlogom za nove funkcionalnosti in izboljšave ter sporočila o napakah.
Za pisanje na tem forumu ne potrebujete prijave.

Tropski pingvin

gregorg

Dežurni hrček

polh_tine

Auto-Spam za hroscosnede

Default avatar

Desiderius_da_Pietri

Mislim, da gre za to objavo.

Capture.JPG
(51.05 KiB)

Saj razumem, da se napaka zgodi. Ampak popravek pa tudi ne bi bil odvec.
________________________________________________________________________________________________________
» Respect My Existence or Expect My Resistance! « (Kdo sem?)
Default avatar

gregorg

Desiderius_da_Pietri je napisal/a:

Capture.JPG

Se opravičujem, ampak ne vem, če razumem v čem je problem. LP, G.
-------------------------------------------------
Gresak.net
Pesem.si
Default avatar

Desiderius_da_Pietri

gregorg je napisal/a:

Capture.JPG

1.) Ob oddaji se je pojavilo sporocilo, da gre objava v moderacijo, ker vsebuje povezavae ..., kar bi bilo OK, ce bi v objavi bila kaka povezava. Ampak, je ni.

2.) Kljub temu, da naj bi objava sla v moderacijo, je bila prikazana na strani v debati, kot da se ne bi nic zgodilo.

3.) Nekaj ur pozneje pridejo tri obvestila (!!!) naenkrat, da je bila objava "zavrnjena", ceprav se da videti, da je objava cisto lepo vidna na strani

Sporocil sem zgolj "iz navade", saj od kolegov, s katerimi delam, pricakujem, da taksne lapsuse v kodi nemudoma opravijo, saj je ocitno, da gre za malomarno sprogramirane algoritme, tako na ravni prepoznavanja vsebine, kakor tudi v nadaljnih postopkih procesiranja dogodkov.

Dopuscam pa moznost, da se komu vse to ne zdi problem.
________________________________________________________________________________________________________
Default avatar

gregorg

gregorg je napisal/a:

1.) Ob oddaji se je pojavilo sporocilo, da gre objava v moderacijo, ker vsebuje povezavae ..., kar bi bilo OK, ce bi v objavi bila kaka povezava. Ampak, je ni.

2.) Kljub temu, da naj bi objava sla v moderacijo, je bila prikazana na strani v debati, kot da se ne bi nic zgodilo.

3.) Nekaj ur pozneje pridejo tri obvestila (!!!) naenkrat, da je bila objava "zavrnjena", ceprav se da videti, da je objava cisto lepo vidna na strani

Sporocil sem zgolj "iz navade", saj od kolegov, s katerimi delam, pricakujem, da taksne lapsuse v kodi nemudoma opravijo, saj je ocitno, da gre za malomarno sprogramirane algoritme, tako na ravni prepoznavanja vsebine, kakor tudi v nadaljnih postopkih procesiranja dogodkov.

Hvala za bolj podroben bug report. 1. in 2. točko bi težko izpeljal iz prvotnega sporočila.
Se to dogaja na mobilni napravi ali na desktopu?
Podatki o operacijskem sistemu in brskalniku ne bi bili odveč.
Se zadeva dogaja dosledno, pogosto ali je šlo za enkraten dogodek?
Hvala vam in lep dan, G.
Gresak.net
Pesem.si
Default avatar

Desiderius_da_Pietri

gregorg je napisal/a:

Hvala za bolj podroben bug report. 1. in 2. točko bi težko izpeljal iz prvotnega sporočila.
Hvala vam in lep dan, G.
Zdaj me pa imas... :-))) Sem moral prav pomislit. Bil sem na "cik pavzi", torej:
- iPhone 7 (iOS - zadnja posodobitev izpred parih dni) / Safari
- meni se je zgodilo prvic v omenjenem obsegu. se je pa nekajkrat (malokrat) zgodilo, da je povsem "nedolzna" objava pristala v moderaciji in tam ostala (brez dodatnih obvestil). Nazadnje npr. v Temi o DAB+ (po spominu), takrat iz namizja (Win 8.1 Pro, Sophos AV, Chrome + Web Developer + Window resizer)

Morda se nekaj izven omenjenega konteksta:
- iPhone (Safari) me stalno/nakljucno odjavlja (ze od iPhone 5 naprej - zato sem nekaj casa uporabljal nick iDesi, kasneje pa sem nastavil "prijavo s prstnim odtisom", ker raje pisem pod registriranim psevdonimom)
- zagotovo me bo odjavil npr. po prihodu iz sluzbe domov (zamenjava omrezja) => o tem sva ze enkrat govorila, se mi zdi... zna biti problem v menjavi npr. mobilnih baznih postaj in posledicno mreznih parametrov odjemalca, ki jih sistem prevec rigorozno preverja?
- iPhone (Safari) me bo v 9 primerih od 10-ih odjavil, ko tapnem na rdeco oznako s stevilko na ikoni uporabnika, ki nakazuje nova obvestila => preusmeritev "na seznam vseh forumov", kar je precej zoprno izhodisce za nadaljnnje "delo"
Default avatar

gregorg

gregorg je napisal/a:

Hvala vam in lep dan, G.
Zdaj me pa imas... :-))) Sem moral prav pomislit. Bil sem na "cik pavzi", torej:
- iPhone 7 (iOS - zadnja posodobitev izpred parih dni) / Safari
- meni se je zgodilo prvic v omenjenem obsegu. se je pa nekajkrat (malokrat) zgodilo, da je povsem "nedolzna" objava pristala v moderaciji in tam ostala (brez dodatnih obvestil). Nazadnje npr. v Temi o DAB+ (po spominu), takrat iz namizja (Win 8.1 Pro, Sophos AV, Chrome + Web Developer + Window resizer)

Morda se nekaj izven omenjenega konteksta:
- iPhone (Safari) me stalno/nakljucno odjavlja (ze od iPhone 5 naprej - zato sem nekaj casa uporabljal nick iDesi, kasneje pa sem nastavil "prijavo s prstnim odtisom", ker raje pisem pod registriranim psevdonimom)
- zagotovo me bo odjavil npr. po prihodu iz sluzbe domov (zamenjava omrezja) => o tem sva ze enkrat govorila, se mi zdi... zna biti problem v menjavi npr. mobilnih baznih postaj in posledicno mreznih parametrov odjemalca, ki jih sistem prevec rigorozno preverja?
- iPhone (Safari) me bo v 9 primerih od 10-ih odjavil, ko tapnem na rdeco oznako s stevilko na ikoni uporabnika, ki nakazuje nova obvestila => preusmeritev "na seznam vseh forumov", kar je precej zoprno izhodisce za nadaljnnje "delo"
Hvala za informacije. Objave daje v moderacijo Akismet, ki ima občasno čudne ideje. Nanj žal nimam vpliva. Bolj me skrbi to, da naj bi bile objave potem kljub vsemu vidne. Možno je sicer, da so bile vidne samo tebi. Bom poskusil poustvariti zadevo.

Glede odjav na iOS mobilnih napravah, je to kar standarden problem, saj te naprave zelo rade pogosto brišejo piškotke. Rezultat je za uporabnika, da se mora večkrat prijavljat, za našo statistiko pa, da nam kaže manjši pages/user in večje število unikatnih uporabnikov, kot je to realno. A to je žal stvar odločitve Applovih razvialcev.
Gresak.net
Pesem.si
Default avatar

Desiderius_da_Pietri

No ja... Glede "standardnosti" bi si upal ugovarjati. Tako Synology, kakor tudi mnogi drugi uporabljajo phpBB kot podlago (kar mislim, da je tudi tu uporabljeno), pa se ne dogaja, da bi sistem kar "odjavljal" uporabnike na iOS/Safari.

V bistvu se nisem zaznal, da bi iOS/Safari imel kake "standardne" tezave s piskotki (saj tudi sam delam precej z njim tudi na strani programiranja, kjer so pravice dostopa do podatkov in storitev zelo restriktivne). Mislim, da gre za specificno tezavo tega spletisca.

Moderatorji

Tropski pingvin
gregorg
Dežurni hrček
polh_tine