Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Prebavila Proktologija Krvavitev iz danke

Krvavitev iz danke

Pozdravljeni,

Stara sem 37 let. V zadnjih dveh mesecih sem po odvajanju blata večkrat opazila na papirju manjši madež od krvi, ponavadi ne na začetku brisanja, ampak šele po parih lističih. Na blatu ni bilo sledu krvi. Ker sem občasno imela rahlo srbečico v predelu danke, sem smatrala, da je to posledica hemeroidov.

Včeraj in danes zjutraj pa, ko sem sedela na školjki zaradi uriniranja, sem začela krvaveti iz danke, v školjko je padlo kar nekaj kapljic krvi sveže rdeče barve. Krvavitev je trajala kakšno minuto ali dve. Bolečin ni, edino večkrat imam težave z napihnjenostjo.

Ker sem zelo zaskrbljena in ker bi lahko šla k zdravniku šele v naslednjem tednu, vas prosim za vašo mnenje, ali je ta krvavitev verjetno posledica hemeroidov ali pa mislite, da je zadeva lahko precej bolj resna in bi morala takoj k zdravniku?

Že vnaprej hvala za vaš odgovor,

Maja

Pozdravljeni!
Glede na napisano je bolj verjetno kot hemoroidi, da se na anusu pojavlja ranica (fisura), morda povzročena celo z drgnjenjem s papirjem, druga zelo pogosta opcija pa so seveda povečani notranji hemoroidi.
Pojdite na pregled v naslednjem tednu k vašemu zdravniku.
Lp,

New Report

Close