Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Prebavila Proktologija Rana po posegu

Rana po posegu

Spoštovani,

včeraj sem imel poseg in sicer so mi prerezali tromboziran hemoroid!. Ranica je tik pred vhodom v luknjico in danes sem šel prvič na wc in je grozno peklo in vse je bilo krvavo! Zanima me, kako se bo to kdaj zacelilo, če se bo pri vsakem odvajanju ranilo in strgalo? Že ko se sfinkter raztegne, krasta spet popoka! Kako se bo to zacelilo? Kaj če pride do okužbe rane? Nisem dobil nobenga antibiotika.

Lp!

Lepo pozdravljeni!
Pri tromboziranem hemoroidu lahko pride do spontane perforacije; napeta koža poči, kri se izlije, rana ostane odprta nekaj dni, nato se počasi zaceli in oteklina splahni, vse skupaj lahko traja do nekaj tednov.
Z posegom (incizijo) potek pospešimo, prej pride do olajšanja in zmanjšanja otekline ter celjenja.
Rano se namenoma pusti odprto, da se naslednje dni še drenira kri iz hemoroida. Antibiotika se obicajno ne predpiše.

Naslednje dni izvajajte naprej vse priporočene konzervativne ukrepe; masaža z mazilom, hlajenje in imejte kakšno gazico še nekaj dni, saj je lahko prisotna krvavitev še nekaj dni.

Lp,

Spoštovani,

Pred 14 dnevi sem bila na 2.posegu odstranitve notranjih hemoroidov z gumico. Po 1. Posegu ni bilo težav, sedaj po 2. so se pričele danes pojavljati sveže krvavitve in občutek nelagodja v črevesju.
Prosim za odgovor.

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni!
V večini primerov se “gumica” odlusci že v prvih nekaj dneh po posegu, po 7 dneh že vidimo zaceljeno brazgotino. 14 dni je nekoliko dolgo da bi se težave povezovale s posegom, najverjetneje še zdravljenje z ligaturami ni končano, lahko tudi da je prišlo do kakšne manjše tromboze znotraj. Vsekakor brez pregleda na slepo težko ugibam.

Lp,

New Report

Close