Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Prebavila Proktologija Analna fisura

Analna fisura

Pozdravljeni,

Stara sem 37 let in sem dvakrat rodila, prvic pred petimi leti. Od prvega poroda dalje se mi obcasno, sicer precej redko, pojavlja malo krvi na wc papirju po veliki potrebi. Temu nisem posvecala pretirane pozornosti, dokler se po drugem porodu tezave niso stopnjevale do te mere, da je bilo odvajanje blata zelo bolece. Pri zdravniku kirurgu, ki je pregled opravil na oko, brez kaksnega instrumenta, so mi postavili diagnozo analno fisuro. Predpisali so mi mazilo, ki je hitro pomagalo in bolecine so se nehale. Obcasno, zelo redko se opazim kri na wc papirju. Je potrebno zganjati paniko in iti na nadaljnje preiskave ali je to pac ponavljajoca se fisura. Sicer sem od ginekoloskih tezav imela tudi hpv in cin Ii stopnje ter genitalni herpes. Ce je to slucajno relevanten podatek. Ko so bile tezave najhujse sem imela.mogoce tudi rahel obcutek neizpraznjene danke..hemeroidov zdravnik ni nasel.

Lp,

Lepo pozdravljena!
Kot ste sama že ugotovila, se analne fisura rada ponavlja. Zaceli z brazgotino in to je kasneje vedno nek “šibek člen”, obicajno se na tem mestu ponavlja, zato se svetuje uporaba mastnih krem 1x dnevno tudi ko ni težav.
Diagnozo se lahko postavi tudi brez pregleda z instrumentom, saj se običajno tipa mesto razpoke in mišico v krču, pregled je obicajno tudi boleč, zato se dostikrat odločimo da z instrumenti niti ne gledamo, da ne bi povzročili dodatnih težav.
Več o fisuri si lahko preberete v pripeti temi (https://med.over.net/forum5/viewtopic.php?f=545&t=10398981)
Če je diagnoza znana in jo znate obvladovati v času poslabšanja načeloma pregled ni potreben, če bi vas pa kakorkoli skrbelo, pa seveda se lahko odpravite na pregled k proktologu.
CIN in herpes najverjetneje ne igrata vloge.

Lp,

pozdravljeni,

samo se to, ko opazim ali lahko gre za ponovnonfisuro, cetudi ob.odvajanju ne cutim bolecin. vcasih se namrec zgodi, da je kri na wc.papirju, cetudi je bilo odvajanje normalno. hvala in lep pozdrav

nova
Uredništvo priporoča


Potem se je po površini malo ranilo, ali pa gre za sled in notranjih hemoroidov (teh pa brez pregleda z instrumentom ni mogoče potrditi).

Pozdravljeni,

ponovno se obracam na vas z dvem vprasanjema, in sicer:
– ker sem danes na wc papirju ponovno opzila sled krvi sem si s pomocjo ogledala.pregledala.predel okoli zadnjik in ugtovila, da je sluznica rahlo poskodovana. ali bi to bilo lahko kaj nevarnega ali gre zgolj za posledico dejstva, da sem se pregrobo obrisala s papirjem. hkrti sem ob pregledu zaznala tudi drobno rjavo piko, kot da bi slo za lepoticno piko. ker vem, da so lepotna znenja na tem mestu redka, me skrbi, da bi slo za raka. pika je sicer majhna enobrvna in simetricna. bi me moralo skrbeti?

lp

Pozdravljeni!
Ranica je lahko tudi od brisanja.
Glede spremembe lahko glede na vaš opis rečem da zveni benigno, ampak saj veste, glede na par besed preko interneta je to zgolj ugibanje. Verjetno bi vas nanjo tudi kdo že opozoril ob predhodnih pregledih.
Lp,

torej za zanenja na sluznici veljajo enaka pravila ABCDE kot za znamenja drugje na kozi?

Koža sega do 3 CM v analni kanal, tako da je sprememba skoraj zagotovo na koži.

torej veljajo pravila abcde?

Tako je, ta pravila lahko služijo kot vodilo za spremljanje, pomembno je seveda tudi spreminjanje spremembe in čas v katerem se to zgodi.

Lp

New Report

Close