Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Prebavila Proktologija Operacija hemeroidov

Operacija hemeroidov

Pozdravljeni. Včeraj, 7.5. 2020 sem imela operacijo zunanjih in notranjih hemeroidov ter prolaps sluznice v splošni anesteziji. Delan mi je bil stapler in ferguson. Danes sem bila odpušena domov, zdi se mi da kar precej krvavim, bolečine so pa hude, predvsem zato, ker dojim in ne smem razen lekadola nic drugega. Rodila sem pred 1. tednom. Zanima me, koliko casa traja okrevanje in krvavitve? Hvala, lp

Pozdravljeni!
Se opravicujem za pozen odgovor upam da so tezave sedaj že manjše.
Prve dni so krvavitve lahko še precejšnje, nato se počasi zmanjšujejo, lahko pa trajajo še nekaj tednov oz dokler rane niso popolnoma zaceljene. Bolečine znajo biti kar problem, sploh če je Lekadol edina varianta, ki jo lahko vzamete. Z bolečino se vse zakrči, kar dodatno otežuje odvajanje blata, zaradi trenja pa so lahko tudi krvavitve nekoliko bolj izražene.

Lp,

Hvala za odgovor, okrevanje je bilo mučno, upam, da se ne ponovi več. Bila sem na kontroli, kjer je bilo vse bp. Zdaj pa opažam nekaj dni belo rumen izcedek neprijetnega vonja, bolečin razen po odvajanju nimam. Bi morala ponovno na kontrolo ali je prehodno?
Bi lahko bil vzrok malo trse blato in posledično malo krvavitve?

Pozdravljeni!
Na tem mestu je in vedno bo brazgotina, kar predstavlja šibko točko, ponavadi se kakšne razpoke (predvsem po odvajanju tršega blata) pojavijo na teh mestih. Posledično se lahko pojavi krvavitev,izcedek, bolečine. Najbolje da se kar navadite 1x dnevno z mastno kremo masaže kanala kot nka nega.
Lp

Hvala za hiter odgovor.
Potem me ne rabi skrbet, ker sem čisto iz sebe in v joku, da se je kaj potrgalo? Krvavitev z majhnimi strdki je le ob odvajanju, bolečina pa pekoča.

Če so strdki to pomeni da je nekje bila sveža kri, ki se je strdila, pekoče bolečine so tudi pogoste … ker je že nekaj časa po operaciji o so se vedno te težave, morda le dajte stopit na kontrolo.

Hvala vam za pomoč.
Poskušam celo dopoldne dobiti kirurginjo, ki me je operirala, pa jo ne dobim, tako da bom poskusila še pri osebnem zdravniku. Mažem vsakodnevno z olivnim oljem, zaradi preprečevanja stenoze, tudi po občutku ne zatipam nič posebnega v kanalu. Bi mogoče lahko poizkusila z Bepanthen mazilom, ki je namenjen razpokam zadnjika in epitelizaciji ran?

Jaz osebno priporočam Bepanthen za celjenje proktoloških ran, kaj bi priporočala vaša kirurginja specifično za vas pa težko rečem. Poskusite jo še kontaktirati naslednje dni…

Lep pozdrav še enkrat.
Se zadnjič bi vas vprašala..
Včeraj sem bila pri osebnem zdravniku, kjer ni opazila nič posebnega, verjetno je trše blato ranilo sluznico. Pozabila pa sem ji omeniti belo rumen izcedek neprijetnega vonja. Je to normalno pri celjenju? V lekarni sem se posvetovala za mazilo bepanthen pa mi je namesto mazila dala bepanthen plus. Lahko uporabljam ali je primernejše mazilo?

Lepo pozdravljena!
Tudi Bepanthen plus je super, deluje dodatno antiseptično.
Izcedek v času celjenja je normalen.
Lp

New Report

Close