Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Prebavila Proktologija Kri pri odvajanju blata

Kri pri odvajanju blata

Pozdravljeni

stara sem trideset let, sicer brez drugih zdravstvenih težav. Pred nekaj dnevi sem med opravljanjem velike potrebe zacutila ostro bolecino v predelu zadnjika. Ko sem se po opravljeni potrebi obrisala s toaletnim papirjem je na le tem ostala sled krvi. Od tega dne dalje se kri pojavi vsakic ob opravljanju velike potrebe (opazim jo sicer samo kot svetlo rdečo sled na toaletnem papirju). Ob odvajanju blata me tudi nekoliko zapeče vendar je bolečina blaga. Blato sicer odvajam redno, vsak dan.
V preteklosti se mi je to sicer že pojavilo,vendar nikdar tako, da bi kri opažala več dni zapored temveč samo kot enkraten dogodek. Ali je smiselno, da še malo počakam preden obiščem osebno zdravnico in če ja,kako si lahko pomagam sama-ali lahko uporabim kakšno mazilo ki bi pomagalo pri celjenju kot npr. Bepanthen.

Pozdravljena!
Težave, ki jih navajate, sodijo najverjetneje v sklop manjše analne fisure.
To da je več dni zaporedoma govori zgolj za to,da se ob odvajanju predel ponovno rani.
Bepanthen je ok.
Za natančnejšo razlago kaj to je in kako poteka zdravljenje preberite pripete teme na tem forumu (https://med.over.net/forum5/viewtopic.php?f=545&t=10398981).

Lp

New Report

Close