Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Prebavila Proktologija Nedokončno odvajanje blata

Nedokončno odvajanje blata

Pozdrav!

Star sem 27 let, in imam težave z odvajanjem odvajanjem blata.
Težave se mi pojavljajo že kar nekaj časa in sicer cca. 2 leti.
Sicer težava je v tem, da ko blato odvajam mi vedno ostane nekaj blata v rektumu (širine približno za debelino prsta in dolžine cca. 2-3 cm). Ostane mi približno 4 – 5 cm v rektumu, ki ga samostojno ne morem spraviti ven. (Trenutno ta del blata spravim iz sebe s pomočjo prsta, ki si ga namažem z olivnim oljem.) Samostojo pa enostavno ne gre, kot da se nekam zatakne, težko je opisati. Začetni del blata pa odvajam enostavno.
Če ta del blata, ki mi ostane v rektumu ne spravim iz sebe, si enostavno ne morem dokonca očistiti anusa, ali ga pa imam po nekaj gibanja spet umazanega, kar mi povzroča ogromno težav.

Blato redno odvajam okoli 11 ure dopoldan
Čudno mi je tudi, da nekako ne čutim neke hude potrebe po odvajanju blata, pač samo čutim da imam blato v rektumu, tudi če čakam do popoldan. (takrat je blato ponavadi malo bolj trdo kot v dopoldanskem času)

Blato je drugače vedno podobne konsistence, mehko in oblikovano (večrat opazim zadnji del blata nekako bolj ploščat?).

Se ukvarjam z športom, jem zdravo hrano…

Opravil sem tudi kolonoskopijo, kjer so mi povedali, da naj bi bilo vse vredu, razen da imam zelo živčno črevo.
Sem opravil tudi nekaj proktoloških pregledov, kjer so mi odstranili 5 povečanih hemeroidov, 2 naj bi še imel za odstraniti. Proktolog mi nekako ne mora 100% povedati ali so krivi hemeroidi ali kaj drugega? Hodim v Cardial v Ljubljani.

Nekako sem že zelo obupan ker enostavno več ne vem kaj storiti? 🙁

Za vsako pomoč se vam lepo zahvaljujem!

LP

Lep pozdrav!
Težave ki jih opisujete z nepopolnim izpraznjenjem so najpogosteje posledica povečanih hemoroidov. Hemoroidi so normalno prisotna struktura pri vseh, zato jih popolnoma odstraniti ni mogoče nikoli, s proktoloskimi posegi jih manjšamo, da zmanjšamo težave.
Če ste opravil kolonoskopijo se je izključilo tudi druge možne vzroke, tako da najverjetneje bodo težave res povezane z “živčnim” črevesom in hemoroidi.
Svetujem tudi vaje za jačanje mišic medeničnega dna (t.i. Keglove vaje).

Lp,

New Report

Close