Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Prebavila Proktologija Srbenje anusa!!!

Srbenje anusa!!!

Pozdravljeni!
Že en teden se mi pojavlja srbečica znotraj anusa (tudi pekoč občutek) in trše blato z rumeno sluzjo. Med tednom je bilo blato enkrat normalno nato se je spet pojavilo trše blato in sluz. Srbečica je bolj izrazita po tuširanju, zanima me kaj bi lahko bil vzrok tega in ali je kaj narobe?
Hvala!

Pozdravljeni!
Bolečina, občutek zbadanja, pečenja in srbenja so najpogosteje posledica analne fisure. Sploh če je pridruženo trše blato. Ker se fisura poskuša zaceliti je lahko pridružen tudi izcedek.
V kolikor se pojavlja gnojen izcedek in tudi slabo počutje z vrocino in mocne bolečine, gre lahko za absces; v tem primeru kar obiščite zdravnika.
Sicer pa upoštevajte navodila za nego ob fisuri, več o tem lahko najdete v pripeti temi na vrhu tega dela foruma.

Lp,

Pozdravljeni,

Slab teden nazaj se mi je pojavila srbečica okoli anusne odprtine. Sprva je bila blaga, a me je že ta motila, potem pa je bila srbečica vedno neznosnejša. Pojavlja se v valovih, ni konstantna in res ni vzdrzna. Za mazilo sem že poizkusila canesten, olivno olje… Sta pomagali določen čas a sta obe nehali delovati. Za v vednost, zadnjih nekaj tednov sem pojedla več sladkorja kot navadno (rojstni dnevi..) in prejšnji teden sem vzela jutranjo tabletko, ki mi je v 5ih dneh povzročila krvavitev. Prav tako sem v zelo stresnem obdobju… Zanima me kaj bi lahko povzročilo tako hudo srbečico. Skrbim, da pijem vodo in izogibam se sladkorja… Še vedno pa se srbenja želim čimprej znebiti…

Hvala za odgovor

Lep pozdrav

nova
Uredništvo priporoča

Lep pozdrav!

vse kar ste navedli lahko pripelje do srbenja, najverjetneje gre za kakšne manjše poškodbe na steni analnega kanala. Potrebna je nega zadnjika z negovalnimi preparati, svetujem sicer da se izogibate trenutno kakšnih naravnih, saj lahko “zelišča” delujejo kot poslabševalci. Kak Bepanthen npr. Ali otrosko mazilo. Najbolj pomembno pri vsem je, da masirate (ne samo namažete) v analni kanal, torej do drugega članka globoko. To lahko naredite večkrat dnevno, izogibajte se pretiranega umivanja in drgnjenja predelu, intimnim milom ali gelom za tuširanje.
Žal običajno ne gre tako hitro, v nekaj tednih ni moralo biti ok.

New Report

Close