Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Prebavila Proktologija Maternicni vrat?

Maternicni vrat?

Pozdravljeni.

Pri nanasanju kreme za hemeroide sem se malo pretipala notranjost rektuma, ker me ze 2 meseca matra kratko trajajoca bolecina v rektumu, ki se pojavlja veckrat na dan.
Visoko v rektumu, sem s konico prsta zatipala nekaj trdega, na sprednji strani. Ne otipa se kot kaksna izrastlina, pac pa kot neka trdega v steni rektuma. Ker sem se zelo prestrasila, sem sla malo brat in pri zenskah naj bi se skozi rektum otipal maternicni vrat. Ali je mozno, da sem si ga sama zatipala?
Drugace imam odvajanje in blato normalno, v obdobju pol leta sem opravila tudi vec testov na prikrito krvavitev v blatu in so bili vsi negativni.
Cakam pa tudi na kolonoskopijo in proktologa.
Hvala za odgovor in lep pozdrav.

Pozdravljena!
Je možno da je to to, kar ste zatipala… če so ostale stvari ok, potem ni razloga za nujno obravnavo, predlagam da počakate preiskave in preglede, na katere ste naročeni.

Lp,

Pozdravljeni.

Se vedno cakam na pregled pri proktologu. Imam se eno vprasanje za vas.
Zadnja 2 dni me spet bolj boli v anusu in sem z ogledalom pogledala, ce se bo kaj videlo, ce imam mogoce povecane notranje hemeroide. Ko sem se napela, se je v notranjosti anusa videl nek majhen belkast izrastek, cca 3mm dolg in bolj ozek. Tudi ko nanasam kremo za hemeroide v zadnjik, se mi zdi, da sem ga ze nekajkrat zacutila. Kaj bi ti lahko bilo? Zelo me skrbi.
Tudi hemeroidi se ni zdi, da so povecani, saj vidim vec temno modrih vecjih bunkic bolj v notranjosti.

Hvala in lep pozdrav.

Pozdravljena!
Notranjih hemoroidov z napenjanjem ne moremo videti, razen če so toliko povečani da izpadajo ali da gre v bistvu za trombozo notranjih ali zunanjih (lokalizacija tromboze pa je v zgornjem delu, torej v samem anusu).
Svetli pecljati izrastki ki izpadajo so lahko povečane analne papile.
Odgovore pa bo žal dal samo pregled. Če je tako hudo naj vas osebni zdravnik napoti pod drugo stopnjo nujnosti na pregled.
Sicer pa priporocam da preberete tudi pripete teme o hemoroidih in analni fisuri.

Lp

Pozdravljeni.

Ponovno se javljam pod svojimi posti. Opravila sem kolonoskopijo, ki (hvala bogu) ni pokazala nic drugega kot hemeroide ter en 8mm velik polip sigme, ki so ga odstranili in naj ne bi bil nic posebnega.
Gastroenterolog je rekel, da gre najverjetneje samo za nervozno crevo skupaj s hemeroidi.
Je dejansko mozno, da me samo od hemeroidov (ki nikoli ne krvavijo, imela pa sem v preteklosti 2x trombozo hemeroida in 1x podvezan en notranji hemeroid) ze cca 3 mesece z vmesnimi prekinitvami boli v zadnjiku in obcasno tudi leva spodnja stran trebuha in leva ritnica? Najbrz ni mozno, da se pri kolonoskopiji kaj spregleda? Narocena sem tudi pri vas pri proktologu konec aprila.
Ce gre samo za hemeroide, kaj mi priporocate, je mogoce smiselno dalj casa jemati Detralex, kaksne svecke itd.?

Hvala in lep pozdrav.

Za bolecine v trebuhu in glutealno bi bilo bolj smiselno izključevati kakšen ukleščen živec ali spremembe na hrbtenici. Sami hemoroidi ne dajejo bolečin po teh lokcijah, v bistvu zaradi zelo slabega oživčenja redko sploh bolijo.

Če je crevo “bolj nervozno” sploh če ob tem doživljate strese, se s to težavo pretirano obremenjujete ali ste imeli kakšne stresne dogodke pred tem, bolecine so lahko psihosomatske.

Super, da je bila kolonoskopija v redu. Je zelo natančna preiskava, saj gledamo direktno v črevo.

Poskusite z detralex, izvajajte redno nego kot je opisano v pripetem prispevku v tem forumu in počakajte proktoloski pregled.

New Report

Close