Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Prebavila Proktologija Analna guba

Analna guba

Pozdravljeni,

Pred mesec in pol sem imela odstranitev analne gube (odvecna koza ob anusu) in guba ni povsem odstranjena. Je mozno z novim posegom ostanek odstraniti ali so kaka tveganja? Ker sem poseg kolikor vidim naredila brez veze, gube je se polovico. Hvala!

Pozdravljena! Sedaj vidim da ni odgovora, čeprav se spomnim da sem ga pisala. Upam da vam odgovor še kaj koristi.

Pri odstranitvi gub je vedno riziko, da ne bo željenega kozmetičnega učinka, kar pa vnaprej ne moremo predviditi.
Po posegu namreč pride do otekanja, kar je normalen telesni odziv na poškodbo (v tem primeru kirursko rano). Kolikšno bo to otekanje ne vemo, če je otekanja več, ta oteklina “raztegne” preostalo kožo in ko oteklina splahni ostane spet v obliki kožne gube.
Da se zmanjša možnost otekanja je potrebno res mirovanje (obicajno predlagamo 14 dni), saj vsak pokončni polozaj omogoča dodatno otekanje. Prav tako je izrednega pomena hlajenje, mlačne kopeli, redno odvajanje in masaža predela z mazili.

Pri vas je verjetno del koze ostal ravno zaradi zgoraj opisanega dogajanja. Če vas moti, se lahko opravi ponoven poseg, ampak kot že rečeno, morate upoštevati dejavnike, ki povzročijo da estetski izid bi takšen kot ste si ga zamislila.

New Report

Close