Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Prebavila Proktologija Analna guba

Analna guba

Pozdravljeni,

Pred mesec in pol sem imela odstranitev analne gube (odvecna koza ob anusu) in guba ni povsem odstranjena. Je mozno z novim posegom ostanek odstraniti ali so kaka tveganja? Ker sem poseg kolikor vidim naredila brez veze, gube je se polovico. Hvala!

Pozdravljena!

Operativni posegi v tem predelu vedno predstavljajo “tveganje”, da estetski izid ne bo kot si ga želite. Tudi sam operater si verjetno želi da bi gubo popolnoma odstranil, končni izid je pa odvisen od večih dejavnikov, predvsem od reakcije vašega telesa po operaciji. Po namestitvi šivov pride do lokalne otekline, zato je zelo pomembna nega po navodilih, ki ste jih prejela (tudi mehko blato, masaža predela). V kolikor je oteklina nekoliko večja, raztegne preostalo kožo, ko pa oteklina splahni ostane koža v obliki poudarjene gube. Tudi če opravite pet posegov, so lahko estetski Izidi vsakega od njih popolnima različni. Ker predela ne moremo zaviti ali zalepiti za nekaj dni ali tednov je žal končni izgled težje predviditi kot pri kakih drugih estetskih operacijah.
Vseeno je guba pol manjša, tako da čisto “brezveze” poseg le ni bil. V kolikor pa vas še moti, pa seveda se lahko poseg enkrat ali veckrat ponovi.

Lp,

Hvala lepa za vas odgovor. Bom sla se enkrat na poseg…pa s tem zadnjic.

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljena!
Upam da bo tokrat izid kot si ga zelite.
Zavedati se tudi morate, da se lahko gube na novo pojavljajo, predvsem po nosecnosti, s staranjem ipd.

Lp,

Spoštovana ga. Štern.

Danes sem opravila pregled pri proktologu,žal nisem dobila termina pri vas ampak so me napotili k dr.Zajecu. Na izvidu mi piše: manjše analne gube,koža iritirana,tonus sfinktra primeren,normalni blazinasti hemeroidni vozli. Ker sem bila malo pod stresom,nisem izprašala vsega,kar me je zanimalo. Moja težava je ta,da že več kot leto dni opažam okrog kože anusa srbeč,pekoč občutek,ki je zelo moteč. Mažem z različnimi mazili,a nič ne pomaga popolnoma. Dr.mi je priporočil posebno higieno in uporabo mazil. Glede na težave sem bila prepričana,da imam kakšne ranice,fisure.. verjetno bi jih zdravnik videl kajne? Bi opazil tudi,če gre za glivice? Ginekološko imam streptokok b,je to lahko kako povezano?

 

Iskrena hvala za vaše mnenje in prijazen pozdrav.

Odgovor na objavo uporabnika
tejciiiiiiii6, 18.03.2024 ob 20:47

Spoštovana ga. Štern.

Danes sem opravila pregled pri proktologu,žal nisem dobila termina pri vas ampak so me napotili k dr.Zajecu. Na izvidu mi piše: manjše analne gube,koža iritirana,tonus sfinktra primeren,normalni blazinasti hemeroidni vozli. Ker sem bila malo pod stresom,nisem izprašala vsega,kar me je zanimalo. Moja težava je ta,da že več kot leto dni opažam okrog kože anusa srbeč,pekoč občutek,ki je zelo moteč. Mažem z različnimi mazili,a nič ne pomaga popolnoma. Dr.mi je priporočil posebno higieno in uporabo mazil. Glede na težave sem bila prepričana,da imam kakšne ranice,fisure.. verjetno bi jih zdravnik videl kajne? Bi opazil tudi,če gre za glivice? Ginekološko imam streptokok b,je to lahko kako povezano?

 

Iskrena hvala za vaše mnenje in prijazen pozdrav.

Lep pozdrav!

Glede na proktološki izvid so vaše težave verjetno res lovita ne bolj zunanje. Če bi bile sveže fisure (ranice), bi se to ob pregledu videlo. Če so bile manjše fisure in so trenutno zaceljene, ni nujno da se vidi.
Streptokok je lahko povezan s perianalnim dermatitisom, zato vsekakor priporočam zdravljenje okužbe.
glivice perianalno imajo dokaj značilno in intenzivno klinično sliko, kar izgleda iz izvida da pri vas ni bilo izraženo.
uporabljajte indiferentna negovalna mazila, nanašajte tudi v analni kanal. Ne uporabljajte intimnih mil, vlažilnih robčkov, parfumiranih tušgelov ter obarvanega/potiskanega/odišavljenega toaletnega papirja.

Iskrena hvala za vas odgovor. Od dermatologa sem dobila kapsule Sporanox,bom uporabila in upam,da bo pomagalo. Glede nege pa sledim vsem vasim navodilom ze sedaj. Bi zdravnik opazil tudi gliste,ce bi bile le te problem?

 

Peijazen pozdrav

Odgovor na objavo uporabnika
tejciiiiiiii6, 20.03.2024 ob 10:52

Iskrena hvala za vas odgovor. Od dermatologa sem dobila kapsule Sporanox,bom uporabila in upam,da bo pomagalo. Glede nege pa sledim vsem vasim navodilom ze sedaj. Bi zdravnik opazil tudi gliste,ce bi bile le te problem?

 

Peijazen pozdrav

Sporanox je zdravilo za zdravljenje glivičnih okužb. Za streptokokni dermatitis je potrebni jemati antibiotike.
Podančic se običajno ob pregledu ne vidi (na konec črevesa se premikajo predvsem ponoči), lahko se jih potrdi s testom “perianalni odtis”, ki je pa zanesljiv tudi le v okoli 60%.
za druge parazite se odda blato pri zdravniku.

Spoštovana ga. Štern.

Na kakšen način se testira streptokok v zadnjiku?

Lp

Odgovor na objavo uporabnika
tejciiiiiiii6, 27.03.2024 ob 10:52

Spoštovana ga. Štern.

Na kakšen način se testira streptokok v zadnjiku?

Lp

Opravi se bris površine vidnih kožnih sprememb na patogene bakterije.
lp,

New Report

Close