Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Prebavila Proktologija Zaprtje- občutek fizične zapore

Zaprtje- občutek fizične zapore

Pozdravljeni,

v zadnjem letu se mi dogaja, da sicer iztrebljam večkrat na dan, v majhnih količinah, blato je stanjšano ali pa v obliki kroglic. ker jem veliko sadja in zelenjave, dovolj pijem in prehodim par km vsak dan, mislim, da je vzrok laično rečeno neka zapora oz. zoženje v črevesju. Pogosto moram takoj, ko vstanem z WC, nazaj….

Ginekologinja me je napotila na laparoskopsko operacijo zaradi ugotovljene endometriozne ciste na jajčniku, ob prebiranju člankov pa sem ugotovila, da lahko pride tudi do razširitve endometrioze na črevesje.

Pred operacijo imam kontrolni UZ in bom opozorila na težave s prebavo, ob laparoskopski operaciji najbrž pregledajo celotno trebušno votlino in opravijo poseg tudi na črevesju , če je potrebno?

Hvala, VB

Pozdravljeni!
V kolikor imaste znano diagnozo endometrioze potem vsekakor opozorite na te težave. Endometrioza se lahko pojavi tudi na črevesju. Ko bodo laparoskopsko pregledali trebušno votlino bodo videli zunanjo površino črevesja. Zgodilo bi se na primer lahko to, da se je endometriotični otoček razrastel na površini in jo pripel na kak drugi del – v smislu kot nekakšna brazgotinica, kar onemogoča normalno gibanje črevesja in teoretično tudi občutek zapore (to je recimo samo en primer). Kasneje bi tudi priporočala kolonoskopijo. Podobne težave lahko delajo tudi notranji hemoroidi (ki so normalna struktura, pri nekaterih se povečajo).

lp,

New Report

Close