Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Prebavila Proktologija Ligatura ohlapne sluznice

Ligatura ohlapne sluznice

Spoštovani,

imam eno vprašanje. V zadnjiku sem imel precej ohlapno sluznico, ki mi je delala težave, Imel sem občutek, da imam stalno poln zadnjik in tudi odvajal sem težko. Danes ob 11h so mi naredili ligaturo ohlapne sluznice v zadnjiku. Naj povem, da je bilo grozno boleče, prvo uro me je tako bolelo, da sem mislil, da se bom onesvestil. Nato je začela bolečina nekoliko popuščati.
Zdaj je večer 23:20 in imam cel zadnjik ponorjen. Občutek imam da moram na blato in nč ne gre, cel zadnjik me grozno boli, verjetno od tega, ker je bilo vse v enem krču po posegu. Kar me pa skrbi je pa to, da sem že zdaj na papirju opazil kri! Nimam nobene fisure, tudi hemoroidi so ok. Torej je od ligature. In zdaj sem v skrbeh ali je normalno, da že prvi večer krvavim, ali se ta krvavitev pojavi šele v naslednjih dneh? Je to znak, da je narobe?
Kot drugo pa je vprašanje v zvezi z antibiotikom. Na Efloran sem alergičen. Zato mi je zdravnik brez da bi me kaj vprašal, predpisal Klimicin. Ampak Klimicina pa tudi ne smem, ker sem imel že C. Diff okužbo. Doma imam tri škatle Ciprofloksacina. Zanima me, če je Ciprofloksacin tudi primeren, za bi ga jemal za zaščito tri dni 500 mg na 12h.

Lp!

Živjo,
niste mi še odgovorili. Imam pa nove informacije. Tore bolečina je popolnoma izginila. Mi pa nekaj ni jasno. Pred dvema urama sem šel s prstom notr, da bi pretipam, če je vse ok in je bila taka krogla obvezane sluznice. Kot včeraj takoj po posegu. Potem pa sem šel na blato in opazil precej krvi. Spet sem šel s prstom notri in opazil, da nikjer več ni tiste “krogle” tkiva, ki je bila velika za lešnik. SE pa čistu samo gumica na enem delu. In zdaj me znaima, a je poseg spodletel? Je gumi dol padel in se sluznica osvobodila. Ali pa je preprsoto vse ok in je odmrla sluznica že odpadla, gumi je pa še na svojem mestu. A pa je možno, da sluznica že po ene dnevu in pol odpade?. Ker jst sem mislo, da traja to vsaj 3 do 10 dni?

Pozdravljen!

Večino vaših vprašanj se nanaša na akutno stanje takoj po posegu, žal vam nisem uspela pravočasno odgovoriti. Upam da ste sedaj že bolje. Takoj po posegu se lahko pojavijo neprijetni občutki in krvavitev, trajajo lahko do 14 dni. Kot ste sam ugotovil, vse je bilo v krču in zaradi tega verjetno še bolj boleče. Postopek ligature ohlapne sluznice je popolnoma enako podvezi notrnjih hemoroidov.
V kolikor ne smete uživati ne Eflorana in ne Klimicina, potem predlagam (v kolikor bodo nadaljne ligature še potrebne) da antibiotika ne jemljete. Ciprofloksacn ni toliko primeren.

Lp,

New Report

Close