Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Prebavila Proktologija Blato in neprijeten občutek v danki

Blato in neprijeten občutek v danki

Pozdravljeni!

Pred nekje 14 dnevi sem bila pri osebni zdravnici, ker sem opazila svežo kri na koncu potrebe na papirju (v tistem času sem bila rahlo zaprta – posledica prehrane). Pri pregledu je bila ugotovljena analna fisura in dobila sem mazilo ter napotke, naj skrbim za mehko blato. Od takrat se krvavitev ni več pojavila.
Sem pa spremenila prehrano tako, da sem najprej dodala Donat in namočene suhe slive (za kak dober teden) ter zelo povečala količino popite vode – sedaj popijem 3 l na dan, prej vsaj pol manj.
Kje je problem: od takrat imam občasno, ko sedim, nek neprijeten občutek v danki včasih v višini trtice – morda kot nek pritisk (tam, kjer se trtica konča) – pa ne vem, ali je to povezano dejansko z danko ali s tem, da me boli v spodnjem delu hrbta – tam okoli trtice (kar me ponavadi takrat, ko ne telovadim dovolj za hrbet), včasih pa imam ta občutek v spodnjem delu danke (ne gre za bolečino, bolj za neprijeten občutek)
Blato odvajam redno, vsako jutro v roku 15 od vstajanja (premera od 2 do 3 cm), včasih pa še kasneje, čez kaki 2 uri (takrat je blato mehkejše, debelo za malo debelejši svinčnik, ki z lahkoto pride iz mene – ni treba pritiskati; včasih plava na vodi, včasih potone – je pa res, da vsako jitro popijem pol litra tekočine (voda in limonada, pa dve kavi, nato pa pojem zajtrk). Blato je mehkejše kot prej, kar sklepam, da zaradi popite veliko več vode (še vedno pa je kompaktno, driske nimam). Bolečin v trebuhu ali kje drugje nimam, počutje je ok. Se mi pa zdi, da imam več plinov, kot včasih.
Naj še povem, da sem trenutno tudi v malo bolj stresnem obdobju, saj smo v fazi selitve, nakupa in prodaje stanovanja, pa še v službi je delo v zadnjih dveh mesecih precej stresno (roki). In včasih imam občutek, da si vse to sama povzročam, saj kar naprej razmišljam samo o tem, kaj bi to bilo, ali je razlog za preplah ali ne in zdi se mi, da je najbrž tudi rahla povezava s psiho. Stara sem 44 let. Naslednji teden imam namen oditi do svoje zdravnice, za vsak slučaj, da na bi bilo kaj hujšega.

Lepo pozdravljeni!
Vaše težave res zvenijo kot analna fisura, te zdajšnje kot fisura v celjenju. Lahko je tudi povezava s skeletnim sistemom, kot ste sama predvidevala, pa tudi s trenutnim povečanim psihičnim stresom.
V bistvu ste povzela že vse, kar bi vam jaz napisala; glede možnih vzrokov in kako primerno negovati fisuro in kako urediti prebavo oziroma kaj z blatom.
Dodala bi le, da se fisure celijo dalj časa; več tednov ali mesecev, zato le potrpežljivo izvajajte nego vsaj 3-4 mesece.
Če ne bo bolje pa obiščite zdravnika.

Lp,

New Report

Close