Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Prebavila Proktologija Proktološki pregled pri 17tih letih

Proktološki pregled pri 17tih letih

Pozdravljeni,
Star sem 17 in sem včeraj imel proktološki pregled(v blatu sem opazil kri), na srečo je vse ok. Me pa zanima sledeče: na tistem listu z navodili, ki sem ga dobil je pisalo, da se pregled opravi v bočnem položaju ali pa da pacijent kleči na vseh štirih. Mene pa so pregledali v takšnem položaju kot žensko na ginekološkem stolu z nogami narazen. Zanima me iz katerega razloga sem bil pregledan na ta način. Pa še to: zakaj sem se moral popolnoma sleči (celo nogavice) in gol ležat na mizi pred dvema mladima zdravnikoma, ko pa bi lahko slekel le spodnjice.

Z lepimi pozdravi

Pozdravljen!

Me veseli da je vse ok.
Zakaj ste bil pregledan v ginekološkem položaju in gol vam žal ne znam pojasniti.
Komentiram lahko le preglede iz prakse iz naše ustanove, kjer se pregledi opravljajo izključno na boku in tako da se oblačila spustijo na kolena. Ginekološki položaj se pa uporablja pri operativnih posegih (tam pa mora biti bolnik tudi slečen oz. preoblečen v za to namenjeno haljo).

Lp

New Report

Close