Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Prebavila Proktologija Debelo črevo

Debelo črevo

Lepo pozdravljeni, upam, da pravemu strokovnjaku postavljam vprasanje, sicer vas prosim, da me napotite k drugemu.
Torej. V spodnjem levem delu, (kjer so recimo tudi jajčniki, to omenjam zato, ker je ginekologinja po dveh pregledih zagotovila, da ne gre za ginekološki problem, imela sem namreč vnetje in dobila dalacin,tudi pap bris je zdaj v redu), me boli in tišči že dva meseca .S prebavo nimam problemov, na pritiske me nič ne boli, trebuh je mehek. Včasih bolečina zaseva v hrbet, težko sedim na levi ritnici, vçasih me boli tudi ponoči, toliko da se zbudim in moram zamenjati položaj. Kolki niso, ker ob rahlih olajšanjih lahko delam vse telovadne vaje. Skratka, bolecina je vseskozi prisotna, ni huda, zato odlasam z odhodom k zdravniku. Kaj bi to lahko bilo, bi proktološki pregled kaj pokazal , ali kaj pokaže ultrazvok trebuha? Ali je dovolj proktološki, kajti kolonoskopije se bojim že na daleč? Hvala in lp.

Pozdravljena!
Glede na napisano je manj verjetno, da gre za težavo v črevesju, sploh ker s tega vidika težav nimate. Proktološki pregled lahko vidi do 10 cm v zadnji del črevesa, kar je čisto druga lokacija kot levi spodnji kvadrant.
Niste napisala koliko ste stara, ampak tam po 40 se lahko začenjajo delati divertikli (izbokline v debelem črevesju), ki včasih lahko delajo bolečine, potrdi se jih pa z koloskopijo. Ultrazvok jih ne pokaže, bi pa bil vseeno prva preiskava, ki bi jo svetovala.
To, da lahko ob olajšanjih gibate, še ne izključuje obrabe kolka. To sevanje ki ga navajate, bi pa lahko govorilo tudi za vzrok v hrbtenici.
Mislim da proktološki pregled ni med prvimi, saj ne bi nič pokazal. Raje bi svetovala UZ trebuha in RTG hrbtenice in eventuelno kolka.

Lp,

New Report

Close