Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Prebavila Proktologija Srbenje in bulica

Srbenje in bulica

Pozdravljeni.
Že kar nekaj časa imam težave zaradi srbečega anusa. Včasih me po odvajanju tako srbi, da si s papirjem tako močno podrgnem, da se pojavi kri. Srbi me pa bolj znotraj, kot zunaj okoli anusa. Zadnje čase je to srbenje vedno bolj pogosto. Ko si namažem z bepantenom, je malo bolje. Zdravnici sem to že povedala in je rekla, da je to lahko zaradi mil in podobnega.
Pred parimi dnevi, ko sem si anus umivala z vodo, sem si umila tudi notranji del, kjer sem v notranjosti 2-3 cm globine zatipala eno drobno bulico na zadnji strani danke ali anusa. Ne vem točno, do kod sega anus in kdaj se začne danka. Bulica je vedno tam. Nespremenjena. Pred in po veliki potrebi. Je sicer majhna, ampak se jo pa da dobro zatipati. Večkrat imam bolj trdo blato, ceprav odvajam redno, vsaki dan. Me mora skrbeti? Je možno, da imam notranje hemeroide? Ali je kaj hujšega? Prosim vas za odgovor….

Pozdravljeni!
Težave, ki jih navajate (srbenje, trdo blato, bulica) še najbolj govorijo za fisuro. Več o njej si lahko preberete v pripeti temi na tem forumu Proktologija.
Najbolj verjetno, kaj bi ta bulica lahko bila, je povečana analna žleza oziroma papila. Če je povečana ni nič narobe, če izpada, se jo lahko operativno odstrani.
Seveda lahko spremembo točno opredelimo le s pregledom.

Lp

New Report

Close