Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Prebavila Proktologija ‘Izpad’ iz zadnjika

‘Izpad’ iz zadnjika

Pozdravljeni. Po drugem porodu imam tezave in ze vec let odlasam obisk pri zdravniku. Zdaj pa tudi osnov ne zmorem vec in me zanima, ce se lahko kirursko to odstrani oz. kaj sploh imam ? Ko stojim, hodim, grem na wc, mi nekaj izpade, pogleda ven in moram to potisniti nazaj, ker neznosno boli.
Hvala.

Sem nasla vas odgovor 🙂
Hvala, lp

Pozdravljena!

Glede na to, da so se težave začele po porodu, gre najverjetneje za povečane notranje hemoroide, ali je to res to kar imate vam pa brez pregleda ne morem odgovoriti.
Notranji hemoroidi so normalna struktura, ki jih imamo vsi, v določenih primerih pa se povečajo.. Če se povečajo malo, običajno opazimo krvavitve ob odvajanju. Če se zelo povečajo, lahko pričnejo izpadati, predvsem ob določenih položajih ali aktivnostih.
Notranjih hemoroidov (kot že rečeno, so normalna struktura v telesu) ni možno popolnoma odstraniti jih pa uspešno zmanjšujemo s posegi. Najpogosteje se izvede podvezovanje z elastično ligaturo. To je hiter, neboleč, ambulanten poseg, ki pa ni primeren za zelo velike in izpadajoče hemoroide. Obsežni hemoroidi se običajno zdravijo operativno.
Ponavljam, da preko foruma ne morem postaviti diagnoze, glede na opis pa je to najbolj verjetna diagnoza.

Svetujem, da ne odlašate več z obiskom pri zdravniku. O poteku proktološkega pregleda si lahko preberete tudi v pripeti temi (https://med.over.net/forum5/viewtopic.php?f=545&t=10398984).

Lp,

nova
Uredništvo priporoča

Hvala. Sem nekako premagala strah in šla na pregled. Povedali so mi, da se stanje samo od sebe ne bo izboljšalo, da me bodo operirali, okrevanje 3-4 tedne, anestezija v hrbtenico. No, zdaj sem spet v strahu…pritiski, ko bom odsotna v službi…razmišljam, za kdaj naj se sploh dogovorim za datum posega…
Zanima me, obstaja proktolog, kjer uspavajo ?
Po operaciji se zadeva lahko spet ponovi ?
Lep pozdrav.

Pozdravljeni!
Obstajajo različne metode anestezije… lahko tako kot ste napisali, mi na primer pa delamo v analgosedaciji (lokalna anestezija in uspavalo), to je pač od ustanove do ustanove različno.
Notranji hemoroidi so normalna struktura v telesu, s posegi jih manjšamo, popolnoma odstraniti jih pa ni mogoče, kar pomeni da se lahko ponovijo.

Lp

Pozdravljeni, vmes sem imela poseg po HAL-RAR metodi.
Hemoroidi so se zmanjšali in me zanima, če lahko zdaj naredite podvezovanje hemoroidov ?
Hvala za odgovor.

Pozdravljeni!
Tako je, v kolikor se gre za povečane hemoroide, ki pa niso povečani v takem obsegu, da bi izpadali (stopnja 3-4), se lahko nadaljuje zdravljenje z elastičnimi ligaturami – podvezovanjem.

Lp,

Hvala, koliko je cena tega ?

Pozdravljeni!
So ustanove v Sloveniji, kjer je proktološka dejavnost na koncesijo, torej z napotnico. Sem spada tudi zdravljenje z ligaturami. Za cene samoplačniških posegov pa se morate pozanimati pri ustanovi, katerobi obiskali, svetujem da povprašate po telefonu.

Lp

Hvala.
Še to me zanima, koliko časa ponavadi traja, da se tromboziran hemoroid sam predre ?

Trombozirani hemoroidi so običajno zunanji, redkeje notranji. Velikokrat se ne predrejo, ampak se simptomi počasi umirijo, oteklina pa se zmanjša v nekaj tednih. Če se predrejo, se oteklina zmanjša hitreje, bolniki poročajo da nekje v 2-3 tednih simptomov več ne. Podobno, kot če se sam predre, naredi urgentna operacija, kjer se hemoroid predre in izčisti strdke.

Lp

Pozdravljeni, ponovno 🙂
Lahko po mojem posegu ostane kožna guba ali lahko dalj časa traja, da hemoroid popolnoma izgine ? Zdravnik mi je razlagal, da prekinejo dovod krvi in da se hemoroid počasi manjša. Po treh tednih imam na zunanjem delu manjšo bulico, ne boli, jo lahko porinem nazaj, ampak ker je čisto ob vhodu, je takoj spet zunaj. Mažem s proktis mazilom, je to v redu ?

Pozdravljena!
Po ligaturi (podvezovanje NOTRANJIH hemoroidov) manj verjetno da bi kožna guba nastala. Če je bila že predhodno prisotna, bo najverjetneje ostala.
Po opisu sodeč pa je bolj verjetno nastala manjša tromboza, ki se bo resorbirala vendar rabi čas, le mažite dalje kot dosedaj.

Lp

Hvala. Prilagam sliko kateri del me moti.

Na sliki res zgleda bolj kot kožna guba, to je možno odstraniti operativno v kolikor vas bo še motilo. Predlagam da po končanem zdravljenju z el. ligaturami.

Hvala vam za odgovor.
Mažem in masiram, kožna guba je bolje, ampak pri tem čutim zelo zakrčene mišice v zadnjiku, zelo ozek prehod, je to normalno ?
Zaradi posega, strahu, bolečin, težav s tem sem dobesedno že čisto napsihirana…24 ur na dan imam v glavi samo to…Zdaj se mi je začelo dogajati, da me tišči na blato in občutek je tak, kot da imam zadaj 1 tono, ki pritiska dol. Ko grem na wc, boli, krči, nikakor ne spravim blata ven, občutek je tak, kot da bom porinila ven komplet črevo, vmes mi pa nekaj zapira pot. Zelo dolgo traja, da se začne izločati blato, ni pa trdo, ne gre pa brez napenjanja. Po odvajanju je dostikrat občutek, da ni popolnoma izpraznjeno. Vsakič me je groza na wc-ju, da bom potrgala vse šive in da mi bo spet vse padlo ven…
Hrano imam urejeno, gibanje tudi.
So te težave zaradi posega ali je to sindrom razdražljivega črevesja ? Bo minilo ?

Normalno je, da je mišiča nekoliko zakrčena po posegu. Bolečine, strah povzročajo zakrčenost, zaradi tega je odvajanje tudi težje. Celjenje seveda traja, predvsem zato, ker morate preko ran odvajati. Svetujem da mažete z olivnim oljem ali nitroglicerinskim mazilom, če ste ga dobili po posegu, predvsem pred odvajanjem, da sprostite mišico. Strah in “psihiranje” krč samo še poslabšata.

Lp

Hvala, se trudim za ‘nepsihiranje’…
Pojavila se mi je še vneta koža ob zadnjiku, ne srbi ampak bolj peče in je boleča na dotik. Je potrebna kakšna posebna nega ?

Če ste mazala s kakšno zeliščno kremo (ognjič, aloe vera ipd) potem je lahko zaradi tega. V tem primeru nehajte in mažite z bepanthen ali čem podobnim. Spirajte samo z vodo (ne kakšnih kopeli v lubju) in predel nežno popivnajte do suhega. Ne uporabljajte gelov za umivanje ali odišavljenega in potiskanega wc papirja.

Lp

Hvala, upoštevam vsa vaša navodila in moram reči, da je veliko bolje 🙂
Kako je s kopanjem v bazenu ?

New Report

Close