Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Prebavila Proktologija Izboklina v spodnjem delu trebuha

Izboklina v spodnjem delu trebuha

Pozdravljeni,
Žal nisem našla primerne teme za svoje težave tako da upam da mi boste Vi znali svetovati.
Stara bom 22, težave so se začele v zadnjem letu in sicer vsak večer ko se vležem na hrbet imam izrazito izbočen in trd spodnji desni del trebuha. Ko na izboklino pritisnem se le ta premakne, morda zveni čudno a je tako..imam občutek kot da jo lahko premikam sem ter tja po trebuhu nakar izgine, ko jo porinem notri, včasih pa je ob tem slišati tudi nenavadne zvoke pretakanja. Zdravnici sem pravzaprav omenila to le enkrat in je rekla da obstaja možnost da bi bila kila? Naj omenim še da me ob vsakem zdravniškem pregledu in pretipavanju trebuha močno boli oz. zbode ob pritisku na skrajni desni spodnji kot trebuha – zdravnica je rekla da bi to lahko bilo kar koli povezanega s prebavo ali celo jajčniki…nič posebnega.
Zanima me vaše mnenje glede težave (nevarnosti) in posledica česa bi lahko bila ter ali bi bile potrebne preiskave ..zaradi nagnjenosti k hipohondriji sem že pošteno prestrašena.
V naprej se Vam zahvaljujem in želim lep pozdrav.

Pozdravljena!

Kot ste ugotovila sama, ste res zgrešila specialnost, kateri ste namenila vprašanje.
Glede na to, da težava traja 1 leto, vas boli in ovira, mislim da bi bilo bolje, kot iskati odgovore po internetu, obiskati zdravnika. Kot bolečina ali izboklina v trebuhu se lahko kaže marsikaj in zato ne morem podati mnenja, kaj bi lahko bilo, sploh ne, če niste opravili še nikakršnih pregledov. V prvi vrsti vsekakor priporočam pogovor z vašim zdravnikom, ginekološki pregled in UZ trebuha.
Po prvem opisu se res sliši kot kila, vendar še enkrat ponavljam; preko foruma je to le zgolj ugibanje.
Svetujem nadaljnjo diagnostiko.

New Report

Close