Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Prebavila Proktologija Notranji hemeroidi

Notranji hemeroidi

Pred 4 leti so mi na proktološkem pregledu ugotovili notranje hemeroide – bilo je rečeno, da so nekateri le malenkost povečani – in od tod naj bi bile bolečine (kot bi me nekdo rezal po določenem delu, pri odvajanju blata in pomikanju proti zadnjični odprtini) – dobila sem svečke in po tistem mazala še s hadenso (za uporabo le te sem povedala že takrat tudi zdravniku).
čez čas so se težave izboljšale.

Zdaj pa se mi je pred časom pri odvajanju pojavila ista bolečina in tudi znotraj kot pekoč občutek. Ko hodim me včasih boli, včasih srbi. kadar je prisotna bolečina pri odvajanju sem opazila na blatu malenkost rdeče sveže krvi – kot bi pri pomikanju blata zaradi trenja s sluznico počila žilica – je površinsko. pojavi se takrat, ko je bolečina. Če namažem s hadenso je naslednjič bolje.
Gledam, da veliko pijem, da jem hrano, ki mehča blato, da je odvajanje lažje in mehkejše.

Opazam pa da se težave izraziteje pojavljajo, kadar mi pade imunski sistem, med menstruacijo, ali ob stresu – takrat imam tudi lahko trše blato in kot da bi bila sluznica zadnjika bolj občutljiva ob tem času in me takrat potem posledično bolj boli. Občutek je kot rečeno, kot bi me nekdo rezal oz. potegnil s kakšno iglo po določeni liniji steni zadnjične odprtine pri odvajanju blata. naj dodam še, da sem bila v zadnjem času pod velikim stresom še zardi drugih zdr. težav in sem en čas veliko preležala oz. presedela tudi v postelji- pa so se takrat težave tudi izraziteje izpostavile.

vem, da se lahko hemeroidi ponavljajo – zdaj me zanima, ali je glede na to da imam že diagnosticirane te malenkost izpostavljene notranje hemeroide, ali je potreben ponoven pregled. Ali gre lahko pri opisanih težavah za ponovitev le teh, ali lahko za kaj hujšega in bi bilo potrebno na ponoven pregled?
Pa še ali se lahko iz hemeroidov razvije tudi rak?

Prijazna hvala vam za vaš nasvet.

Pozdravljeni, upam,da moje vprašanje ni ostalo spregledano.
Prijazna hvala.

Lep pozdrav!

Simptomi in znaki, ki jih navajate so bolj verjetno povezani z analno fisuro, saj so zanjo bolj značilni. Priporočam da preberete več na to temo v pripetih prispevkih, za potrditev diagnoze, pa opravite proktološki pregled.

Notranji hemoroidi so sicer normalna struktura v telesu in jih imamo vsi, pri nekaterih se pač povečajo. To povečanje je lahko tudi prehodne narave. Z raznimi postopki (tudi kirurškimi) jih lahko manjšamo, v celoti pa jih nikoli ni možno odstraniti, zato se tudi lahko ponavljajo. Notranji hemoroidi so manj oživčeni kot zadnji del analnega kanala, zato je glavni simptom krvavitev in ne bolečina.

Prisotnost hemoroidov ne zveča verjetnosti za razvoj raka na tem mestu.

Lp,

New Report

Close