Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Prebavila Proktologija Bolečina v zadnjem delu črevesa

Bolečina v zadnjem delu črevesa

Spoštovani,
Lani novembra sem zaradi zoba dobila dozo amoksiklava. Po teh AB so se mi začele težave s prebavo oz. bolj bolečine. Kakšen mesec sem odvajala v bobkih, potem se je prebava nekako uredila. Večkrat sem imela takrat krče v črevesju, ki jih je omilil domači čaj. Driske nisem imela, odvajanje normalno, prav tako struktura/barva. Naj povem, da imam precej stresno družinsko življenje in tudi dojim še občasno že 22 mesecev. Stara sem 39, mesa ne jem. Pred kakšnim mesecem sem imela nekaj težav z želodcem (občutljiv, možni začetek gastritisa), to se mi umirja. Imam pa težavo, ker me od takrat boli črevesje. Najbolj me boli zadnji del rektuma (recimo kakšnih 20 cm v notranjost). Krvi pri odvajanju ni. Včeraj so me slučajno pregledali tudi pri ginekologu in se je videl nek absces ali pa endometriom sicer na jajčniku, Douglas je prost, ni bilo vidnih nodusov v črevesju. Ko mi je z vaginalnim UZ pritisnila proti zadnjemu delu črevesja, me je zabolelo. Neprijetno mi je tudi, če dvignem kaj težjega. Apetit imam zmanjšan (že zaradi skrbi 🙂 ), hujšam ne.
Zanima me kakšno je vaše mnenje? Je lahko to samo vnet del črevesja ali kaj drugega (notranji hemeroidi – krvavim ne)? Aprila sicer grem k samoplačniško k proktologu a vmes iščem vzroke od kje ta bolečina. Občasno je pekoča. V kolikor bi imela polipozo (ima jo oče). bi bilo lahko znaki takšni? Vmes me je bolel tudi križ, zdaj me nekaj časa že ne.

Hvala


Pozdravljena!
Bolečine v zadnjiku, kjer niso prisotne krvavitve velikokrat govorijo za analno fisuro (https://med.over.net/forum5/viewtopic.php?f=545&t=10398981), ki se najpogosteje pojavi ob prebavnih težavah. Sicer se fisura nahaja tik ob izhodu oz. največ nekaj centimetrov v notranjost. Notranji hemoroidi ležijo 5-7 cm od anusa in običajno niso boleči. Toliko višje po črevesu so lahko prisotni divertikli in tudi polipi.
Pri vas je več možnih vzrokov bolečin; težave s hrbtenico, ginekološke težave (najdena sprememba lahko od zunaj vrši pritisk na črevo), endometrioza (sicer bi se najverjetneje pojavile krvavitve v času menstruacije), polipi, vneta sluznica, želodčne težave….
Vsekakor bi priporočala pregled pri proktologu in kasneje eventuelno še kolonoskopijo. Do pregleda svetujem, da izvajate nego zadnjika, ki je opisana v zgoraj pripeti povezavi, ne glede na to ali je ali ni analna fisura prisotna. Skrbite tudi za to, da blato ne bo trdo ali tekoče.

Lp,

New Report

Close