Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Prebavila Proktologija Hemoroidi po operaciji

Hemoroidi po operaciji

pozdravljeni,

skoraj dva tedna sta minila od operacije hemoroidov. kirurg mi je delal rar, fergusona, gumico.
trenutno me več ne boli. imam pa okoli anusa še vedno neko kožno tvorbo (ki mi izgleda kot tromboziran hemoroid), zatečeno in tudi malo zagnojeno, ki me tudi srbi. a je to normalno po operaciji? a bo to zginilo? pregled imam spet čez tri tedne.

Poudravljena!

2 tedna po operaciji so še lahko prisotne oteklinice,ki so lahko tudi čvrste in te počasi izginejo, le neaprej izvajajte nego, kot so vam priporočili. Lahko se tudi pojavi tromboza zunanjega hemoroida, kar je tudi prehodne narave.
Če bi se pa težave stopnjevale, pa pojdite na predčasno kontrolo.

Lp,

Bolj mi izgleda kot neka zatečena kožna tvorba ali papila. Zagnojena več ni. Je tretji teden in zato me sekira ali so mi mogoče kaj zbrkali ali je to normalno. Lahko priložim tudi sliko te tvorbe. Bolečin sicer nikakršnih več nimam, ne na splošno, kakor tudi ne pri odvajanju.
Glede nege mi niso povedali nič, sem si pa dolgo mazala z Bepanthenom Plus in Xylocainom, zdaj si mažem še to ‘tvorbo’ še z RektoAkut.

nova
Uredništvo priporoča

Kot ste sami rekli, lahko je še oteklina. Da se zadeva čisto pomiri, lahko traja še nekaj časa, tako ali tako pa boste imeli še kontrolni pregled.
Včasih se zna zgoditi, da ostane kakšen kožni izrastek, saj je otekanje po operaciji nepredvidljivo.
Mažite raje kot s protihemoroidnim s kakšnim negovalnim mazilom, lahko je tudi Bepanthen plus.

Lp,

Zdravnik me ni pregledal, je rekel, da se kak mesec rabim, da zaceli in potem bo ponovna proktoskopija.

Sem pa zdaj zacela dobivati sluzast krvav izcedek iz crevesja in upam, da je to normalno?

Hvala in lp.

Pozdravljeni!

Izcedek je lahko posledica celjenja
Ali se je lepo zacelilo bo pa vidno ob proktoskopskem pregledu.

Lp,

Pozdravljena!

Pri zdravljenju z ligaturami je okrevanje zelo različno; nekateri imajo neprijetne senzacije tisti dan ali pa sploh ne, včasih lahko vztrajajo dalj časa. Običajno minejo v do 14 dneh.
Vedeti morate, da imamo notranje hemoroide vsi, pri nekaterih se pač povečajo in delajo težave, zato jih, ne s prehrano in ne z raznimi posegi, ni mogoče popolnoma odstraniti.
Vsekakor lahko trše blato in zaprtje prispeva k nastanku težav in je možno, da bi se vse skupaj pomirilo, v kolikor uredite prebavo
Glede same ureditve prebave je zelo težko dajati nasvete, saj smo si ljudje tako različni, da nekaterim pomaga nekaj, kar drugim sploh ne. No, poskusila bom našteti nekaj najpogostejših:
Donat (oz. mineralne vode), probiotiki obliki raznih jogurtov, vlaknine (sadje in zelenjava), zadostna količina tekočin, razni sirupi za pomoč pri odvajanju….
Predvsem pri hrani bi izpostavila (glede na izkušnje in pripovedi naših bolnikov!): fino zmleta lanena semena, žlica olivnega olja na tešče, jabolko ali kivi na tešče oz. en večer pred spanjem, skodelica kave zjutraj.
Poskusite se izogibati zadevam ki “znano” zapirajo: prepečenci, banana, temna čokolada, riž; ter tudi pretiranemu uživanju ogljikovih hidratov.

Lp,

New Report

Close