Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Prebavila Proktologija Krvavitev in bolečine

Krvavitev in bolečine

Pozdravljeni,
sicer se mi že nekaj let pojavljajo bolečine pri odvajanju, enkrat bolj drugič manj, potem nekaj časa brez bolečin..Včasih na papirju tudi opazim nekaj pikic krvi svetlo rdeče barve. Zdaj pa se mi je zgodilo, da je bilo krvi ob prisotni bolečini več recimo za en ali dva koščka toaletnega papirja, naslednji dan isto. Tretji dan pa pri odvajanju kljub ponovnim bolečinam ni bilo prisotne krvi. Prav tako včasih opazim kot neko ranico na zunanji strani, ki je boleča in ob dotikanju rahlo zakrvavi, drugi dan pa je spet ni ali pa ni tako izrazita. Mislim tudi da tista bolečina ob odvajanju in kri izhaja iz začetka notranjosti. Pri brisanju in kasneje samo rahlo čutim, najbolj boli ob samem odvajanju. Zanima me kaj bi vse skupaj to lahko bilo?

Hvala za odgovor.

Spoštovani!

Simptomi in znaki, ki jih navajate, so obicajno prisotni pri analni fisuri (razpoki). Glede na napisano in čas trajanja gre pri vas verjetno za kronično fisuro.
Več o fisuri si preberite v pripeti temi na tem forumu pod temo Proktologija.

Lp,

Najlepša hvala za odgovor! Če mi dovolite samo še eno podvprašanje – ali je to torej značilno oz. možno za analno fisuro, da je en dan kar veliko krvi, drugi dan pa čisto nič kljub istim bolečinam? Prav tako, da na otip na zunaj in po potrebi zelo malo čutim bolečine (zaradi zunanje ranice), med odvajanjem pa precej bolj? Opazil sem namreč, da je čisto zraven zadnjične odptine neka ranica temno rdeče barve, cca pol centimetra krat pol centimetra, ki izgleda kot odgrnjena koža, ampak bolečina ne prihaja samo od tam. Se mi mudi k proktologu?

Hvala tudi za ta odgovor, lp

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljen!

Ta ranica,ki jo vidite, je najverjetneje fisura. Da je krvi včasih več, je odvisno koliko na sveže se ob vsakem odvajanju poškoduje. Boli pa, ker je predel zelo oživčen, najverjetneje mišica v krču, trenje ob odvajanju veliko.

Kot rečeno, najverjetnejša diagnoza je fisura, kar pa ne moremo potrditi brez pregleda.

Glede na trajanje težav proktološki pregled ni nujen, je pa vsekakor potreben!

New Report

Close