Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Prebavila Proktologija Tinea cruris

Tinea cruris

Spoštovani!

Jaz pa sem dobil tinea cruris na obeh straneh. Več dni me je srbelo tko, da sem mislo, da bom znoru, pol sem pa včeraj pogledal in opazil, da je vse pordelo, pač tako kot zgledajo glivice. Mogoče je krivo, da se preveč tuširam in sem si floroi porušil. Najprej sem namzala Afloderm, da je nehalo srbet.
Olajšanje je bilo po nekaj minutah. Nato pa sem med tuširanjem našamponiral Oronazol in pustil 10 minut. Zanima me, kateri od lokalnih antimikotikov je najmočnejši in katerega vi priporočate?

Pozdravljen!
To govorimo o predelu okoli zadnjične odprtine? Izraz tinea curis namreč pomeni glivice po spodnjih okončinah.
Tako preko interneta težko ugotoviva, ali resnično gre z glivice.
Marsikatero vnetje, ki lahko zgleda luščeče ali “mozoljčkasto” ni glivično, zato ga v tem primeru tudi ni smiselno mazati z antimikotikom.

Najbolje bi bilo, da vas pogleda zdravnik in v kolikor oceni, da bi lahko šlo za glivično obolenje predpiše antimikotik, ali pa celo napoti dalje za odvzem brisa in opredelitev, za katero vrsto glivice gre.

O najmočnejšem antimikotiku težko govorimo, saj nekateri delujejo bolje na en tip in drugi na drug tip glivic. Glivic je mnogo, zato je dobro, če vemo, katero zdraviti oziroma bolj pomembno, če sploh gre za glivice, ali kak drug tip vnetja.

Vsekakor vnete kože pretirano ne spirajte ali drgnite do suhega, tudi če umijete z Oronazolom je v redu. Za ostalo terapijo bo pa treba spremembe pokazati zdravniku.

aha sem vedo, da ne smem strokovnih izrazov uporabljat 🙂 te težave na koži v dimljah, na obeh straneh. Ampak res danes več nič ne srbi in ful je manj rdeče. Zdaj pa seveda ne vem, če od antimikotika ali pa steroida … Sem bil danes pri zdravnici in je rekla, da so glivice in da naj mažem z antimikotikom. Tako da bom kar umival z Oronazolom. Bo v redu tako? Oziroma aje lahko znak, da so se mi tukaj naredile glivice, da je kaj naroibe z imunskim sistemom. Dnevno jemljem 20 mg hidrokortizona, ker mi nadledvičnice ne delajo.

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni!

V dimljah znajo biti glivične okužbe dokaj pogoste, saj so tukaj pregibi, ki ne dihajo, koža se drgne Sploh če ste na terapiji s hidrokortizonom, ste nekoliko bolj podvrženi temu. Pomembno je, da je predel suh, zato ga po umivanju res dobro osušite (po potrebi tudi pofenajte). Najbolje je, da umivate z oronazolom in mažete z antimikotikom, ki vam ga je predpisala zdravnica. Vedeti pa morate, da se običajno učinki poznajo šele po več dneh terapije, tako da super da že opažate izboljšanje.

Lp

New Report

Close