Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Prebavila Proktologija Hemoroidi?

Hemoroidi?

Pozdravljeni!

Po nosečnostih sem imela velikokrat težave s črevesjem, ki mi je ob napenjanju na WC velikokrat nekoliko izstopilo, vendar nikoli ni bilo boleče.
Ne vem ali so to hemoroidi ali kaj drugega niti ali so notranji ali zunanji.

Včeraj pa sem šla res velikokrat na WC, vendar nisem zaprta in ne odvajam trdo. Pravzaprav odvajam blato zelo pogosto, ker sem spremenila način prehrane tako, da sem zelo omejila vnos ogljikovih hidratov, pojem pa več beljakovin in maščob ter veliko zelenjave z malo OH (recimo zeleno solato, cvetačo, brokoli).

Že včeraj sem imela neprijeten občutek okoli zadnjične odprtine, bolelo me je, ko sem obrisala področje po veliki potrebi. Danes pa me zelo boli, gre za pekočo bolečino. Če pogledam z ogledalcem, vidim nabreknjeno tkivo vijolične barve (bulico v velikosti fižola). Sicer ga lahko potisnem v zadnjično odprtino, ampak potem hitro spet prileze ven. In je zelo boleče tudi če se ne dotikam.

Imate morda kako idejo, kaj bi to lahko bilo? Zdaj sem namazala s hemoclin gelom, vendar ni kaj dosti bolje. Bi morala kako ukrepati ali lahko počakam, če se uredi samo?

V naprej hvala za odgovor.

Pozdravljeni!
Glede na opis gre v vašem primeru najverjetneje za tromboziran zunanji hemoroid. Njihovega nastanka ne moremo predvideti, tudi ne morebitnih ponovitev, nastanek pa je največkrat povezan z pretiranim fizičnim delom ali aktivnostjo, napenjanjem ali spremenjenim odvajanjem (kamor lahko tudi štejemo pogosto odvajanje). V kožnem delu analnega kanala ali zunaj nastane krvni strdek, ki nadalje omejuje normalen obtok, prihaja do otekanja in bolečin.

Spremembe ne potiskajte nazaj noter, saj je že to samo po sebi boleče, poleg tega pa se z enim koncem pripenja tudi na zunanji del in niti ne bo šla potisniti nazaj. Pred odvajanjem kožo in tudi analni kanal nekaj cm globoko namažite z olivnim oljem, večkrat dnevno pa predel zmasirajte tudi z protihemoroidnim preparatom, ki ga imate (ne uporabljajte priloženega plastičnega nastavka!). Ob tem svetujemo tudi uporabo Detralex tbl., po priloženi shemi za akutni hemoroidni sindrom, na voljo so v lekarnah. Prav tako svetujemo večkrat dnevno hladne obkladke ali kopeli, tuša oz. vode pod pritiskom pa ne usmerjajte direktno na oteklino. Ob bolečinah vzemite protibolečinsko tableto, svetujemo tudi počitek in predvsem ležeč položaj.

Po nekajkratni uporabi Hemoclin-a seveda še ni pričakovati učinka. Strdek se lahko razgradi sam. Glavno je da umirite bolečine in oteklino, strdek se lahko nato razgrajuje tudi več tednov.
V kolikor pa se oteklina veča ali vztraja, je močno boleča je potrebno strdek kirurško odstraniti, zato vam svetujem, da se greste pokazati svojemu zdravniku, ki bo ocenil ali je potrebno nadaljnje kirurško ali konzervativno zdravljenje.

Lp,

New Report

Close