Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Prebavila Proktologija Bolečina in kri pri odvajanju

Bolečina in kri pri odvajanju

Sem dijak, star 19 let. Ta vikend, dan po prsznovanju okrogle obletnice znancev sem zjutraj zacutil cuden obcutek. Ko sem sel na veliko potrebo,sem na toaletnem papirju opazil znake krvi. Sedaj pa me rit boli srbi in pece,neznam tocno opisati. Danes je drugi dan,ko sem to opazil. Res nevem kaj bi to lahko bilo(kaksno vnetje)??? Ko kihnem,me prav tako zapece,ce sedim prav tako, tudi med hitrejso hojo. Je mozno,da imam hemeroide ali kaj podobnega ze pri 19ih letih? Hvala za odgovor

Pozdravljeni!

Začnem naj tako – hemoroide imamo vsi, pri nekaterih pač ti delajo več težav kot pri drugih. Povsem možno je, da se težave pojavijo po kakšnem praznovanju, tudi če ste star 19 let.
Sicer simptomi in znaki ki jih navajate, bolj govorijo za kakšno analno fisuro. O tem, kaj analna fisura je in kako se lotiti zdravljenja, lahko preberete v pripeti temi na tem forumu (http://med.over.net/forum5/viewtopic.php?f=545&t=10398981). V primeru, da bodo težave vztrajale pa vsekakor priporočam pregled.

Lp,

Hvala za odgovor, me pa zanima, če je to praznovanje bistvenega pomena za moj problem, ali je vse skupaj samo naključje.

nova
Uredništvo priporoča

Pozdrav!

Razna praznovanja oz. tudi samo hrana lahko vplivajo na blato. To pomeni, lahko je zelo redko in na ta način draži, lahko je trdo in pride do poškodb zaradi trenja, lahko vsebuje tudi kakšne kemične snovi ki dražijo (npr. ob uživanju pekoče hrane, kisle hrane, žganih pijač ipd.).
Ali so pri vas težave povezane z dogodkom ali ne, pa žal ne morem odgovoriti. Je zelo možno, lahko pa da gre tudi samo za naključje 🙂

New Report

Close