Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Prebavila Proktologija Cepece kakanje

Cepece kakanje

Pozdravljeni,

sem v fazi prenove kopalnice in razmisljam, da bi namesto klasicne, sedece skoljke, namestila cucko. Veliko sem potovala po muslimanskih in azijskih drzavah, kjer so skoraj same cucke in kakanje je bilo zelo enostavno, nobenega napenjanja, krvavitve, hemoroidov. Moja prebava je bila enkratna, nic nisem imela problemov z vetrovi, napetim trebuhom, pocutje je bilo vrhunsko. Ko pa sem presla nazaj na sedece skoljke, so se vse tezave ponovno ponovile. Zato sedaj razmisljam, da bi si cucko namestila doma, saj mi je zelo ustrezala.

prosila bi vas, ce mi lahko poveste, ali je kakanje cepe res tako boljse za organizem in splosno pocutje, ali sem pac takrat jedla druge stvari, imela manj stresa, itd, da sem lazje sla na wc?

Prav tako mi prosim povejte, koliko je kaj namestitev cucke smiselna, glede na to da bom vcasih sla na wc tudi kje drugje, recimo v sluzbi ali v baru, tam pa so navadne, sede skoljke? Ali bi mi v primeru izmenjavanja sede in cepe, domaca cucka sploh koristila za zdravje, glede na to da ne bi vedno kakala cepe?

Hvala za vas odgovor

Pozdravljeni!

Čepeč položaj ob iztrebljanju je v bistvu najbolj naraven in anatomsko najbolj ugoden za izločanje blata.
Zato tudi v naši ambulanti včasih bolnikom s težavami pri odvajanju svetujemo da si noge podložijo s pručko (na ta način se privzdigne noge proti prsim in malo bolj simulira čepeč položaj).

Ali je bila v času vaših potovanj boljše odvajanje posledica hrane ali položaja vam ne morem odgovoriti, najverjetneje kombinacija obojega.

Lp,

New Report

Close