Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Prebavila Proktologija Kri in sluz pri odvajanju blata- razlog za skrb?

Kri in sluz pri odvajanju blata- razlog za skrb?

Stara sem 15 let in do sedaj nisem imela nobenih težav pri odvajanju blata.
Pred nekaj dnevi, sem dobila hude krče v trebuhu (za katere nisem prepričana, ali so posledica driske ali menstruacijskih krčev), večkrat se mi je zavrtelo, v glavi pa mi je bobnelo od bolečin. Vzela sem 2 lekadola in diverin, tako da je glavobol ponehal, driska pa na žalost ne. Včeraj se mi je v blatu pojavila zelena sluz in tudi sicer je bilo blato živo zelene barve in vodeno. Na stranišču sem praktično sedela celo popoldne, driska ni ponehala niti ponoči. Danes pa sem na toaletnem papirju opazila kri, za katero prav tako nisem prepričana, če ni samo menstruacija.

Na tej strani sem zasledila samo teme, kjer se take driske dogajajo malčkom, nikjer pa najstnikom. Prosim za pomoč in kakšen nasvet. Je tako blato pokazatelj česa hujšega, ali le virusa, ki bo ponehal po nekaj dnevih? Hvala!

Pozdravljena!

Kar opisujete, vsekakor kaže na neko akutno dogajanje, za kaj točno gre, vam preko spleta težko odgovorim. Tako akutno nastale težave so res lahko posledica kakšne okužbe ali kakšne zaužite hrane. Tudi za prisotno kri ne moreva biti prepričani, s katerega konca je prišla, lahko se pa seveda pojavi tudi na blatu kot posledica akutnega vnetja.
V kolikor se težave v nekaj dneh umirijo ali se ponavljajo, bo potreben pregled pri zdravniku!

Lp,

New Report

Close