Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Prebavila Proktologija Rektalni prolaps

Rektalni prolaps

Spoštovani!

Star sem 30 let imam občutek polne danke. Prejšnji teden sem imel proktoskopijo, kjer so ugotovili, da je sluznica normalna, mogoče malenkost ohlpna. Zdaj pa se mi že več dni dogaja, da recimo grem na blato in gre z mene, potem pa dobim ful močne tenezme. Torej občutke kot da še moram, anus se razpne in občutek je kot da bo še ful šlo z mene, ampak ne gre nič Zanima me, kako naj vem, če mi mogoče v tem primeru črevo ven leze?? A bi na proktoskopiji videli, če imam prolaps?

Pozdravljeni!
V primeru prolapsa sluznice ali izpada notranjih hemoroidov se to vidi (če si npr. z ogledalcem pogledate) ali čuti o negi po odvajanju (brisanje, umivanje).
Poskusite po odvajanju uporabiti negovalno mazilo i ga s prstom vtrete v stene analnega kanala. Če se bodo težave ponavljale, svetujem kontrolni pregled, tudi ohlapno sluznico je mogoče podvezovati kot notr. hemoroide.

Lp,

Jaz sem imel izpad danke že večkrat. Velik je bil okoli 15cm in edino kar je pomagalo je to, da sem si jo posipal s sladkorjem in je takoj šla nazaj noter kamor spada. Edina rešitev je to.
L.P. Tomica Peče

New Report

Close