Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Prebavila Proktologija Vprašanje

Vprašanje

Spoštovani!

Vprapanje mogoče ni čist iz vaše stroke, pa vendar, ker ste kirurginja, upam da mi boste znali odgovoriti.
Star sem 19 let in v petek sem imel koloskopijo zaradi pogostih krčev in drisk. Izvid koloskopije je normalen, sluznica izgleda zdravo. Edino en problem je, ko je prišel do cekuma, kjer je odprtina za slepič, je bila ta zamašena z blatom. Poskušal je to razbiti s curkom, vendar ni šlo. Zdaj me sevda, skrbo, da bo prišlo do vnetja slepiča. Če niti Moviprep tega ni spucal, kako lahko potem kak hrana to odmaši? Zdaj sem čist prestrašen in tudi jezen, ker bi lahko vzel biopsijske klešle in s tistimi to razdrl to in s curkom spral. Pa se mu pač ni dalo. Kaj vi menite?

Lep pozdrav!

Pozdravljen!
Žal vprašanje res ni iz tega področja, zato menim, da je gastroenterolog, k vam je preiskavo opravljal vseeno najbolje vedel zakaj je to tako naredil, če vas bo skrbelo, je bolje da se obrnete nanj. Možno je tudi, da če bi zasušeno blato vlekel z kleščami na silo, bi lahko tudi poškodoval sluznico, kar bi potencialno bilo še bolj tvegano, za pojav kakšnega vnetja. Močno dvomim da za to, ker se mu ne bi dalo.
Žal vam ne morem povedati, da se bo to s hrano odmašilo kar vam ne more napovedati seveda nihče. Je pa tudi možno. Moviprep pač deluje tako da “sčisti” dokaj na hitro, ni pa pripomoček za mehčanje blata, raje redno uživajte dovolj snovi, ki mehčajo blato.

Lp,

New Report

Close