Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Prebavila Proktologija krvavenje ob odvajanju

krvavenje ob odvajanju

Pozdravljeni,

stara sem 34 let, sem telesno aktivna in se zdravo prehranjujem.

Pred dobrim letom sem zacela opazati kri na papirju ob odvajanju. Odvajanje je bilo takrat bolece-pekoc obcutek. Takrat sem opravila pregled pri proktologu,ki pa ni pokazal nic. Ker nisem v rizicni skupini,sem bila zelo hitro odpravljena. Od takrat zelo pazim kaj jem in se veliko gibam. Prebavo imam urejeno,odvajam 1-2 na dan. Anus po nasvetu proktologa negujem z olivnim oljem. Blato je rjave barve. Vcasih malo trse,vcasih malo mehkejse. Nimam pa driske in tudi shujsala nisem nic. Sedaj so se tezave ponovno pricele,le da so krvavitve precej vecje. Ob odvajanju me se vedno boli,vedno na isti desni strani danke. Obcutek imam,da imam tam neko rano. Krvi je veliko,ni pomesana z blatom,ponavadi je ob blatu. Kri je svetle barve.Vem,da vse skupaj izgleda kot, da so hemeroidi,vendar ne razumem,zakaj niso bili vidni ze pri prvem pregledu. Sedaj sem ponovno narocena pri proktologu,vendar sele cez dva meseca. Trenutno sem tudi pod velikim stresom in ta zadeve vse samo se poslabsa. Ob dveh otrokih me pac skrbi,da je kar resnejsega.

Zanima me, kaj bi lahko poleg hemeroidov se lahko bil vzrok krvavitvam?

Hvala za odgovor in lp.

Pozdravljena!
Simptomi, ki jih navajate (predvsem bolečina ob odvajanju), so bolj značilni za analno fisuro, kot pa hemoroide. Več o fisuri in zdravljenju oz. negi si lahko preberete v pripeti temi v tem forumu o proktologiji, ampak na kratko; analna fisura je rana, ki nastane običajno ob težjem odvajanju. Lahko gre tudi za zelo majhne ranice, ki morda ob pregledu niso vidne, so pa bile prisotne pred in se lahko ponovijo tudi kasneje.
Tudi če imate povečane notranje hemoroide, ni nujno da so bili ob prejšnjem pregledu dejansko povečani, namreč notranje hemoroide imamo vsi, pri nekaterih se povečajo oz. je njihova velikost lahko dinamična, torej so kak dan večji, nato manjši, kar pomeni da diagnozo povečanih notranjih hemoroidov in zdravljenje načrtujemo sproti, glede na izvid pregleda.
Brez pregleda je nemogoče postaviti diagnozo.
Do pregleda, na katerega ste naročeni, izvajajte nego z olivnim oljem ali negovalnim mazilom večkrat dnevno, pomembno je da mazilo ali olje vmasirate tudi nekaj cm v zadnjikov kanal.

Lp,

New Report

Close