Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Prebavila Proktologija Razlaga izvida

Razlaga izvida

Pozdravljeni,

Zaradi srbečih izboklin ob zadnjiku sem obiskal proktologa, ker sem bil zelo zaskrbljen, sem šel na samoplačniški pregled. Prilagam izvid in vas prosim za razlago, saj me je zdravnica napotila v klinični center na nadaljne preiskave, kjer pa je čakalna vrsta dobre 4 mesece. Zanima me, ali mi na podlagi izvida lahko svetujete ali je pregled nujen in lahko svojega zdravnika prosim za napotnico “nujno”, ali stvar ni tako zaskrbljujoča in lahko počakam 4 mesece.

Izvid:
Paraanalno so vidne kožne gube,ki trenutno niso vnete, je pa levo cca. 2,5cm ob zadnjiku vidna zatrdlina, ki je nekoliko na površini ekskorirana in to je mesto največje srbečnosti. Gospod navaja, da je ta prisotna že nekaj mesecev in da ga stalno srbi. Analni kanal je gladek,tipati so posamezne tromboze v regresij,prav tako je gladka ampula.
Ob proktoskopiji sicer ne ugotavljam izrazito povečanih hemoroidalnih vozlov, je pa nekoliko prolabirana sluznica danke. Gospodu bi svetovala ekscizijo v lokalni anasteziji spremembe ob zadnjiku.

Hvala za vaš odgovor in lep pozdrav,
Lojze

Pozdravljen!
Zdravnica je ob pregledu našla kožne gube ob zadnjiku – gre za pogost pojav, ko se koža okoli zadnjika nekoliko “raztegne” in daje vtis izrastkov ali ohlapne kože.
Pri tipanju so bile prisotne tromboze v regresiji, torej strdki, ki se že razgrajujejo. Pojav opazujemo pri trombozi zunanjih, lahko tudi notranjih hemoroidov.
Notranji hemoroidi (ki jih imamo vsi!) niso bili izrazito povečani.
Ker ste navajal srbečico, se je zdravnica osredotočila tudi na spremembo, nekoliko oddaljeno od samega zadnjika. Glede na izvid je ugotovila na otip trše tkivo (za kaj gre se s pregledom ne more ugotoviti, natančno diagnozo lahko poda histološka preiskava izrezanega delca tkiva) ki je bilo na površini nekoliko ranjeno, kot manjša odrgnina (lahko gre tudi za nenamerno poškodbo npr. ob brisanju).
Glede na napisan izvid mislim da je termin čez 4 mesece čisto zadosten, prav tako kot zdravnica, ki vas je pregledovala, pa svetujem, da se spremembo odstrani, saj je to zelo možen vzrok srbečice.

Lp,

Pozdravljeni,

Najlepša hvala za vaš odgovor.

New Report

Close