Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Prebavila Proktologija Gube ob anusu

Gube ob anusu

Pozdravljeni,
Že nakaj časa imam dve gubi ob anusu, ki sta zelo moteči. Sta sicer kožne barve, občasno pa ob odvajanju tudi malo krvavita (zaradi brisanja). Uporabljam razne kreme in olja, ki zadevo blažijo, vendar pa je to bolj začasna rešitev. Zanima me, če se to da zdravit oz. kakorkoli odstraniti. Ali mi lahko sporočite kakšne so možnosti?
Lp

Pozdravljen!
Spremembe ki jih opisujete so najpogosteje kožne gube. Kot ste že sami ugotovili, bodo razne kreme ublažile težave, kožne gube pa bodo najverjetneje ostale.
V kolikor vas motijo potem bi vsekakor svetovala pregled za opredelitev ali res gre za kožne gube. Zdravljenje je kirurško, torej odvečen del se odreže, preostala koža zašije.

Lp,

Pozdravljeni,
Hvala za odgovor. Sem se naročil pri proktologu ampak bom moral malo počakati. Zanima pa me še za primer operacije, če je to kak težek poseg in kako in koliko časa po operaciji se to celi.
Hvala

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni!
Sam poseg odstranitve kožnih gub ne štejemo med “težek” poseg. Kljub temu pa je okrevanje po operaciji malo zahtevnejše, saj je preko pooperativnih ran treba tudi normalno odvajati in za rane intenzivno skrbeti. Vsa navodila prejmete ob dogovoru za poseg in po njem.
Časa okrevanja ne moremo predvideti, lahko gre za teden, dva, lahko tudi kakšen mesec. Celjenje je odvisno od celjenja pri vsakem posamezniku, od upoštevanja nasvetov operaterja, izvajanja redne nege, tako da žal vam pred operacijo na to vprašanje ni možno odgovoriti, lahko pa računate na približno dva tedna potrebnega počitka doma in staleža.

New Report

Close