Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Prebavila Proktologija zaprtost

zaprtost

Pozdravljeni.

Ze par mesecev imam dieto z lahko hrano zaradi prebavnih tezav.

Do pred kratkim sem normalno odvajal, sprostil sem se vsak dan, prisel je refleks in je slo. Potem pa sem zaradi psihicnih razlogov malce “zabremzal”.

Dvakrat sem tako vzel glicerinske svecke za lazje odvajanje. In po drugi svecki me je peklo, vse je bilo razboleno v smislu, kot bi imel not kak pepermint.. Pridelal sem si se analno fisuro.

Zdaj skusam vse uredit po bolj naravni poti (donat, laktuloza), vendar kar ni refleksa za iztrebljanje. Tretji dan tece, jaz pa spodaj ne cutim nic – niti napetosti, nic. Je to se posledica svecke? Kako naj uredim, da bo refleks prisel nazaj?

Lepo pozdravljen!
Možno je res, da se je ob vsem tem pojavila fisura. Najverjetneje to ni zaradi svečke, ta svečka le namasti kanal in zmehča začetni del blata. Ob tršem blatu se lahko kanal zaradi trenja ali napenjanja poškoduje, nenazadnje tudi ob vstavljanju svečke.
Zmanjšan občutek v mišici je lahko tudi posledica same poškodbe. Potrebno je fisuro zaceliti (poglejte pripeto temo o analni fisuri), do takrat je odvajanje lahko neurejeno, prisotni so lahko nenavadni občutki, bolečine, srbenje, pekoče senzacije, odsotnost občutkov…
Kdaj se bodo občutki povrnili vam žal nihče ne more predvideti, ampak glede na to, da navajate odsotnost občtkov, bi kljub vsemu predlagala proktološki pregled.

Lp,

New Report

Close