Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Prebavila Proktologija Hemoroidi

Hemoroidi

Pozdravljeni, v soboto sem opazila kri na papirju, v nedeljo pa majhno oteklino za robu zadnjika. Predvidevam, da gre za hemoroid. 2 dni me je nekoliko peklo, zdaj je bolje. Hladila sem z zamrznjenim maslom in si delala svečke iz tega. Sedaj si delam tudi kopeli iz hrastovega lubja in mažem s smrekovim mazilom. Ker menim, da otekline ni več, ostala je le kožna guba…me zanima ali to sedaj izgine samo od sebe? Moram kaj storiti? Kaj če ne izgine. Res je, da je komaj 4 dan, pa me vseeno izgine, kako dolgo (v primeru da ne izgine) naj počakam, preden grem k zdravniku. Sem brala, da obstajajo samoplačniški posegi, ki ti ti gubo odtsranijo. Lahko poveste kaj več o tem? Nisem še rodila, stara sem let in si res ne želim te gube.

Hvala

Lp

Pozdravljena!

Glede na opisano je res možno, da gre za zunanji hemoroid, lahko sicer tudi za akutno manjšo analno fisuro. Ukrepi ki ste jih izvajala so dobri za pomiritev otekline.
V kolikor res gre za hemoroid, se po umiritvi otekline lahko tipa kakšen krvni strdek pod kožo še nekaj časa (lahko tudi več mesecev) – to je v obliki čvrste neboleče zatrdline. To telo sčasoma razgradi samo. Koliko časa je prisotna oteklina je pa zelo odvisno – nekaj dni do lahko tudi mesecev in vam tega žal ne morem napovedati.
Ob otekanju pride do raztegovanja kože, ki se včasih po umiritvi ne skrči nazaj, lahko ostane v obliki kožne gube. To se seveda lahko odstrani operativno, samoplačniško ali tudi na napotnico, seveda odvisno od ustanove.
Po 4 dneh težko ocenjujemo stanje, sploh z ozirom na to, da ne vemo za kaj se sploh gre. Zato žal tudi ne morem napovedati poteka. Če bodo težave vztrajale, priporočam pregled pri proktologu.

Lp,

New Report

Close