Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Prebavila Proktologija krvavitve

krvavitve

Pozdravljeni!
Stara sem 32 let.Pred tremi dnevi sem opazila ko grem na blato kri,ki kar kaplja iz mene ampak vedno samo ko odvajam blato.Seveda sem se zelo prestrašila in klicala zdravnico.Rekla mi je da naj si par dni dajem Faktu svečke in grem v laboratorij dati kri,ker sem ze tako slabokrvna.Mogoče se pomemben podatek da sem pred enim mesecem 3. rodila velikega otroka ki je imel 4200 in se je pri porodu zataknil z rameni zato sem morala res močno pritiskati in tudi babice so mi pritiskale na trebuh.Zato sumi da so to mogoče notranji hemeoidi,imam tudi zunanje te ze od poroda.To krvavitev pa opazam sele tri dni mogoče je bila tudi prej pa jo zaradi čisče nisem opazila.Kri je svetla vmes pa je tudi krvava sluz taka kot pri menstruaciji.Včeraj in danese sem si dala faktu svečko in mazem si zunanje hemeroide z hladilnim mazilom.Po vsakem obisku wcja si ta predel stuširam z hladno vodo.Grozno me skrbi ali so to res samo hemeoidi.V ponedeljek grem tudi k svoji zdravnici.Kdaj pa začnejo te svečke pomagat?Koliko dni je noramlno da se krvavi?Ko si dam svečko me par minut skeli in peče potem je ok.Vrjetno bo potreben tudi pregled pri proktologu.Kako sploh izgleda tak pregled?

Hvala in lep pozdrav

Pozabila sem vam še napisat da blato ni trdo in tudi preveč mehko ne.Me pa peče pri odvajanju in kot da bi me nekaj rezalo v notranjosti.Je mozno da ko si dam svečko me se bolj sili na blato pa tudi napenja me.Hvala se enkrat

Pozdravljena!
Glede na napisano je seveda možno, da so notranji hemoroidi. Velikokrat se v času nosečnosti in poroda pojavijo, zaradi samega napenjanja ob porodu tudi kasneje še nekaj časa delajo težave. Glede na to, da vas faktu svečke pečejo, je sicer bolj verjetno da je nastala analna fisura – ki največkrat nastane ob odvajanju tršega blata in napenjanju.
Če vas svečke pečejo, raje prenehajte z njimi, uporabljajte negovalno mazilo, ki vas ne bo dražilo – hladilno mazilo bi moralo biti čisto ok. Najbolj pomembno je, da mazilo nanesete v analni kanal in ne samo zunaj!
Več o analni fisuri si lahko preberete v pripetem prispevku (http://med.over.net/forum5/read.php?545,10398981), na koncu je napisano tudi o zdravljenju in negi – katera ne bo nič škodila, tudi če fisure ni.

Glede samega proktološkega pregleda si pa lahko več preberete tukaj: http://med.over.net/forum5/read.php?545,10398984

Lp,

New Report

Close