Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Prebavila Proktologija Driska, hemeroidi, prebavljanje – pomoc!

Driska, hemeroidi, prebavljanje – pomoc!

Lep pozdrav.
Pisem Vam v upanju na odgovor.
Pred 9 dnevi sem dobil drisko, ki je trajala priblizno 7 dni. Vrocine ni bilo, bruhanja ni bilo, apetit je bil ves cas normalen. Skratka samo driska. Jedel sem lazjo hrano.
Ko je po teh sedmih dneh je driska iziginila in zacel sem jesti normalno hrano dva dni, sesaj pa se je driska ponovno pojavila. Ves cas me spremlja glasno prebavljanje v trebuhu in srbeca zadnjica. Ko se je driska prvic pojavila semcobiskal zdravnico ki mi je predpisala tablete Hidrasec in mazilo proti hemeroidom. Mislim da mi tablete niso kaj dosti pomagale, hemeroidi pa so po mojem mnenju izginili. Ostal je sam srbec obcutek na sredini me modi in zadnjico. Otipal sem dve mali bunkico kot kaksen komarji pik.
Za vse skupaj bi rabil kaksno pojasnilo, nasvet karkoli. Ker mi ze gre ta driska posteno na zivce. Hvala!!!

V naprej se opravicujem za nekaj tiskarskih napak.
Za info: star sem 21 let.

Pozdravljeni!

Kaj je vzrok vaše nenadno nastale driske vam žal ne morem odgovoriti, saj je možnih vzrokov res veliko. Trenutno razsaja precej viroz, ki se kažejo z gastrointestinalnimi težavami, v kolikor bo zadeva še vztrajala bi blo smiselno pregledati tudi blato na parazite, bakterije…
Glasno prebavljanje je najverjetneje posledica pretoka vsebine po črevesju kot ga niste vajeni.
Srbečica in občutki okoli zadnjika imajo lahko tudi številne vzroke. V vašem primeru je še najbolj verjetno, da se je koža ob pogostem in tekočem odvajanju nadražila, stanje pa je še poslabšalo pogosto brisanje.
Glede prebave in iskanja možnih vzrokov, v kolikor se spimptomi ne bodo pomirili, se obrnite na osebnega zdravnika ali gastroenterologa.
Glede vnete kože okoli zadnjika pa bi svetovala takole:
– poskusite po odvajanju čimmanj brisati, le umiti z vodo (ne uporabljati gelov ali intimnih mil, prav tako ne uporaljajte higieničnih robčkov ali odišavljenega in obarvanega toaletnega papirja).
– prenehajte z uporabo protihemoroidnega mazila. Ker je sluznica sicer pod obremenitvami bi za ta čas za notranje hemoroide svetovala Detralex tbl., ki so na voljo v lekarnah, priporočam shemo za akutni hemoroidalni sindrom.
– za nego uporabljajte le negovalna mazila (kakršnokoli, npr. otroška krema, z ribjim oljem, z olivnim oljem…) večkrat dnevno. Ob nanosu ne smejo biti prisotni pekoči občutki, v takem primeru je potrebno mazilo menjati).
Žal bolj natančno ne morem opredeliti tistih sprememb na presredku reko interneta.

Lp,

New Report

Close