Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Prebavila Proktologija zelo vztrajni hemeroidi?

zelo vztrajni hemeroidi?

Pozdravljeni.

S krvjo v blatu sem se prvič srečal pred dobrimi dvemi leti, ko je vse skupaj minilo kakor hitro se je pojavilo in nisem niti obiskal zdravnika. Drugič se je kri v blatu pojavila dober mesec dni po tem, ko sem po več letih prenehal s kajenjem. V podobnem poskusu nekaj mesecev pred tem, sem z nekajenjem prenehal po kakih dveh mesecih zaradi podobnih težav s prebavo, le da takrat ni bilo prisotne krvi. Tokrat, letos spomladi, sem se odločil, da vztrajam pri nekajenju, ne glede na številne probleme s prebavo, ki se niso umirile niti 10 mesecev po tem, ko sem prenehal s kajenjem. Spomladi se mi je sredi vseh mogočih vetrov, bolečin, občutka sesutega črevesja pojavila krvavitev, večinoma živo rdeča, občasno pa malo bolj intenzivno rdeča, denimo zjutraj. Takrat me je bilo še zelo strah oditi k zdravniku, sem pa po nasvetu prjateljice poskusil zjutraj na tešče vsak dan popiti kozarec vode z žličko magnezijevega klorida. V roku tedna, do deset dni je kri po nekaj tednih prisotnosti prej izginila. Potem sem imel nekaj mesecev bolj normalno prebavo, po kakem meseceu sem prenehal z jemanjem magnezijevega klorida. Pred dvemi meseci se mi je ponovno pojavila kri v blatu in številni problemi s prebavo, predvsem občutek nekakšnega trohnenja v črevesju, nekakšno totalno porušenje energetskega centra v telesu. Tokrat sem le zbral pogum, ker sem se tudi sicer zelo slabo počutil, bil zelo izčrpan… Opravil sem krvne teste, ki so bilo normalni, včeraj pa še kolonoskopijo: debelo čreno naj bi bilo povem normalno brez znakov vnetja, polipov, česarkoli.. tudi 20cm sluznice terminalnega ileuma je brez posebnosti. Pred par dnevi sem zaradi utrjujenosti, trebušne izčrpanosti ponovno začel z jemanjem magnezijevega klorida in kri, ki je je še ob novem letu bilo na površju blata precej- največ do sedaj- je povsem izginila. Endoskopist je dejal da problem ni niti v želodcu. Da se gre po vsej verjetnosti za hemeroide, ki pa na kolonoskopiji niso bili vidni. Glede na vse težave ki sem jih imel v zadnjih dveh mesecih, redno kri, občasno precej krvi na blatu, bolečine v črevesju.. skoraj ne morem verjeti da je izvid bil tako dober. Zanima me seveda- ali lahko dejansko zgolj hemeroidi povzročijo tako dramatično situacijo in zakaj se sploh pojavijo? Obakrat se mi je stanje sicer pojavilo v izjemno stresnih situacijah. Ali je normalno da hemeroidi trajajo več tednov skupaj, tokrat je krvavitev trajala dve meseca? Razlog da nisem pomislil na hemeroide je, da sem spomladi poskusil z uporabo kreme proti hemeroidom brez recepta ki ni imela nikakršnega učinka. Kot rečeno je obakrat krvavitev prenehala v kratkem po tem ko sem začel s pitjem žličke magnezijevega klorida v kozarcu vode. Ali ima smisel opraviti še kakšno preiskavo oziroma na kak način se spopasti s krvavim blatom, ki traja več tednov. Ne glede na vse, je izjemno stresno vsakič ko sedem na školjko pregledati koliko krvi mi uhaja. Hvala za informacijo.

p.s.: star sem 30 let

Lepo pozdravljen!

Vsekakor lahko hemoroidi povzročajo dolgotrajne težave, tudi takšne, ki jih opisujete. Notranji hemoroidi povzročajo predvsem krvavitve, brez izrazitih bolečin, lahko pa se pojavi občutek polnosti, zastajanja blata, nepopolnega izpraznjenja,…

Glede na vaše vprašanje o tem zakaj nastanejo, kopiram del prispevka iz pripete teme pod temo proktologija “kaj so hemoroidi”:
Hemoroidi (nekateri jih poimenujejo tudi »zlata žila«) so normalna anatomska struktura v človeškem telesu. Gre za žilne blazinice, ki v normalnem stanju pomagajo pri izločanju blata. Torej hemoroide imamo vsi, vendar ne delajo vsem težav. Povečani hemoroidi so dokaj pogosta težava.
Zavedati se je potrebno tudi, da hemoroidov ni mogoče popolnoma odstraniti. Z različnimi metodami zdravljenja jih lahko manjšamo in tako preprečujemo, da bi povzročali težave.
Delimo jih na zunanje, ki se pojavljajo na kožnem delu in notranje, ki se nahajajo na črevesni sluznici v notranjosti analnega kanala.
Več o notranjih hemoroidih preberite še v omenjenem prispevku (http://med.over.net/forum5/read.php?545,10398848)

Težave ki jih navajate, tudi to, da so povezane s stresnimi situacijami, govorijo v prid notranjih hemoroidov, kar pa seveda brez proktološkega pregleda ne moremo potrditi.
Hemoroidi so spremenljiva stvar, ki se lahko povečajo, krvavijo, nato pa spet nekoliko umirijo. Včasih se simptome da pomiriti z kupljenimi pripravki, ni pa vedno nujno da je tako.

Žal vam več kot to brez pregleda težko svetujem.

Lp,

New Report

Close