Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Prebavila Proktologija Hemoridi v nosečnosti

Hemoridi v nosečnosti

Pozdravljeni,

pri pregledu pri osebni zdravnici mi je ugotovila hemoroide 1.stopnje, ki so malo trombozirani. In sicer je to posledica zelo bolečega odvajanja pred cca 2 meseci, kjer so mi hemoridi nastali. S pomočjo svečk sem jih pozdravila v cca 1 tednu, ostal pa je še nek privesek (če se laično izrazim), ki pa nikakor noče izginiti. Krvavim ne, boli me poredkoma (takrat si pomagam z modolexom), me pa moti. Blato imam vedno mehko. Zdravnica mi je predpisala Lioton gel. Rekla je tudi, da to ne bo samo izginilo. Ker sem noseča ( 10.teden), mi je svetovala, da se pusti tako kot je, po porodu pa naj grem na odstranitev, če me bo še vedno motilo.
Ker vem, da se običajno stanje hemoroidov v zadnjih mesecih poslabša, me že sedaj zelo skrbi kaj bo, glede na to, da imam že sedaj težave.

Zanima me vaše mnenje. Lp

Lepo pozdravljena!

Glede na težave, ki jih navajate nisem čisto prepričana da je pri vas v začetku res šlo za hemoroide. Namreč zunanji hemoroidi hitro nastanejo in se kažejo z močno bolečo in veliko oteklino zunaj analne odprtine, težave pa se pomirijo v nekaj dneh do tednih. Pri notranjih hemoroidih opisujemo stopnje od 1-4, vendar ker gre za dogajanje znotraj analnega kanala in črevesja, lahko ob pregledu vidimo le napredovale stopnje, za notranje hemoroide pa je bolj značilno da so neboleči, prisotne pa so krvavitve. Za analno fisuro (razpoko) je značilno da nastane najpogosteje ob težavnem odvajanju, pojavijo se bolečine, lahko tudi krvavitev, lahko zgolj kot linearna sled na papirju, če pa zadeva traja dalj časa, se lahko naredi pod njo izrastek (imenujemo ga stražar) ki se velikokrat zamenja za zunanji hemoroid in je lahko tudi boleč.

Torej za natančno opredelitev vaših težav je vsekakor smiseln proktološki pregled. Res pa je da se izrastke okoli zadnjika odstranjuje po nosečnosti. Prav tako zaradi pritiska ploda, teže in drugih sprememb v nosečnosti so pri nosečnicah pogoste težave s hemoroidi, ki pa so običajno prehodne narave.

Svetujem vam predvsem negovalne ukrepe, ki so opisani pod temami o negi zadnjika, o fisuri, hemoroidih in tudi “ni vse hemoroid”, začnite jih redno izvajati že v času nosečnosti.

New Report

Close