Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Prebavila Proktologija prebavne težave

prebavne težave

Pozdravljeni kot otrok sem bila pogosto zaprta nikoli niso delali nobenih preiskav sedaj imam pa obraten problem.Na potovanju sem imela zastrupitev z hrano driska in bruhanje od takrat naprej imam težave pri vožnji z avtobusom ali avtom vedno vzamem Dramino proti slabosti in Linex proti driski ker sem mi vedno na avtobusu pojavi in slabosti in driska.Ker imam dokaj pogoste driske vsaj 1x na teden .ali pa zaprtje prebava skoraj nikoli ni normalna kljub temu ,da vedno uživam enako hrano(izbirčna jedka) .Blato je smrdeče včasih je primešana sluz in gnoj občasno celo kri pogosto se mi pojavljajo bolečine v trebuhu.Posebej pri mensturaciji vedno dobim vročino krče in drisko drugače sem ginekološko gledano zdrava visoka sem 170 cm in imam 50kg kakšnega posebno hudega apetita nima .Zato me zanima kakšno škodo si lahko naredim z preveč pogosto uporabo linexa oziroma kaj je narobe z mano?

Spoštovana!

Glede na vaše kar precejšne težave seveda diagnoze ne bova mogli postaviti preko spleta.
Nekateri na stres odreagirajo z bolj burno prebavo, kar pomeni da je lahko konsistenca blata ob enaki hrani različna, odvisno od obremenitev.
Vsekakor pa sluz, gnojav izcedek in krvavitve niso normalen pojav, zato vsekakor pride v poštev nadaljnja diagnostika, izključiti je potrebno predvsem vnetja črevesa.
Niste napisali koliko ste stari, kako dolgo so težave že prisotne in predvsem če so v družini kakšna obolenja črevesa, predvsem v smislu kroničnih vnetnih črevesnih bolezni.
Pomemben je tudi podatek, če se krči in krvavitve pojavljajo v času menstruacije ali tudi izven tega.
Svetovala bi vam nadaljnjo obravnavo, razni pripravki ki jih lahko sami kupite morda res omilijo vaše težave, vendar najverjetneje vzroka ne bodo opravili.
Potrebno je izključiti infekcijski vzrok (paraziti, bakterije) – ki je glede na podatke o potovanju tudi možen, predvsem pa proktološko oziroma gastroenterološko obravnavo (na katero vas napoti osebni zdravnik) za opredelitev težav in diagnostiko morebitnega vzroka.

Lp,

Stara sem 22 let črevesnih težav v družini in med sorodniki ni težav z prebavili .Težave se pojavljajo približno 3 leta postalo je že tako ,da od doma ne upam iti brez tablet za zapiranje .Bolečine v trebuhu driske zaprtje in krvavitve se pojavljajo tudi ko ni mensturacije .Tudi zobozdravnik je opazil ,da je zobna sklenina kar krepko uničena sicer ne vem ali ima to kaj veze z želodcem in prebavili .Potovanje je bilo v Španijo tako ,da menim da tam kaj hujšega ni moglo biti

nova
Uredništvo priporoča

Glede na čas pojavljanja težav najverjetneje vzrok ni infekcijski.
Prav tako težave najverjetneje niso omejene le na zadnjik, bi pa priporočila tudi proktološki pregled.
Svetujem gastroenterološko obravnavo.

S spoštovanjem,

New Report

Close