Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Prebavila Proktologija Kri in blato

Kri in blato

Pozdravljeni,
prvič sem kri na papirju opazil pred dobrim letom, od takrat se mi je kri pojavila le enkrat.
Zdaj pa se mi je že drugič v roku enega tedna. Krvavitev je sicer blaga in opazna le na papirju.
Star sem 21 let, ne kadim in ne pijem alkohola. Moj oče je bil pred dobrim mesecem dni na kolonoskopiji zaradi hemoroidov (enkrat je bilo tako hudo da je skoraj omedlel in smo ga peljali na urgenco).
Vem da so težave s hemoroidi dedne, vendar me malce skrbi, ker so pri taki starosti te težave redke.
Hvala za vašo pomoč.
lp
Hidroxy

Lepo pozdravljen!

Hemoroidi so lahko res nekoliko dedno pogojeni, velik del pa prispeva okolje in način življenja.
Sled na papirju je lahko tudi posledica “bolj grobega” brisanja zadnjika po odvajanju, prehrane; poleg alkohola- predvsem žganih pijač, tudi začinjena hrana (ne samo pekoče, tudi poprano, čebula), kisla hrana (npr. kisana solata), citrusi, kava, hrana z grobimi delci (kruh s semeni, ter laneno ali konopljino seme – predvsem če je grobo mleto), težje fizične aktivnosti ali intenzivno športanje (predvsem jahanje, kolesarjenje, tek).
Možno je tudi da se zadnji del analnega kanala poškoduje pri motnjah odvajanja, torej pri pogostejšem odvajanju tekočega blata ali pri odvajanju tršega blata in napenjanju. V tem primeru lahko nastanejo drobne ranice (večja rana je razpoka oz. analna fisura, več o njejnajdete v pripetem prispevku).

Svetuje se redna nega zadnjika in analnega kanala z naravnimi in negovalnimi mazili. Poskusite tudi eno kuro z Detralex tabletami, po shemi za akutni hemoroidni sindrom.

Na podlagi napisanega pa ne morem povedati ali so težave posledica zgoraj naštetega ali morebitnih povečanih notranjih hemoroidov. Le ti pa se lahko pojavijo v kakršnikoli starosti, tudi če so povečani, ni nujno da zelo povečani.

New Report

Close