Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Prebavila Proktologija Hemoroidi ali kaj drugega?!

Hemoroidi ali kaj drugega?!

Pozdravljeni,
na vas se obračam, ker potrebujem nasvet kako naprej?! Že od nekdaj imam težave s prebavo…predvsem v stresnih situacijah me začne zvijat (oz. takrat ko to ni potrebno). Sedaj imam prav strah kdaj bom morala oditi na veliko potrebo in takrat ne bo mogoče (vse to vem da dela psiha,kajne?) Vse skupaj mi kar greni življenje, saj sem velikokrat v strahu glede tega. 🙁
Menjavajo se mi zaprtja in driske. Včasih me vmes tako začrviči, da me privede celo do (skorajšnjega) bruhanja, saj se mi zdi kot da bi imela spodaj nekakšno blokado, saj blato noče in noče ven, čeprav imam ob tem neznosne krče.
Tako se je pojavilo tudi danes (sedaj sem tudi v 14. tednu nosečnosti)…imela sem drisko, po driski sem še bila parkrat na wc-ju, kjer sem opazila sluz in v njej tudi kri. So to morda hemoroidi ali kaj drugega. Kaj mi svetujete?
Za odgovor se vam najlepše zahvaljujem! LP

Pozdravljeni!

Podali ste vprašanje, ki je tekom mojega odgovarjanja izginilo iz foruma, upam da boste uspeli videti odgovor, ker ne vem kaj se je zgodilo s celotno temo…
Postavili ste vprašanje o težavi s prebavo, izmenjujejo se vam driske in zaprtja, sili vas na bruhanje občasno, zadnje dni, v nosečnosti, opažate tudi sluz.

Težava je najverjetneje v celotni prebavi, mislim da niso krivi hemoroidi. So v družini kakšne kronične črevesne bolezni, vnetja? Težave ki jih opisujete spadajo bolj v ta sklop. Izločanje sluzi bi lahko razumeli kot obrambni mehanizem črevesja, predvsem v času vnetja. Svetovala bi vam gastroenterološko obravnavo za izključitev omenjenih motenj.

Objava čaka odobritev
nova
Uredništvo priporoča

spoštovani Šolar (vaše objave nikakor ne gre odobriti).

Vaše vprašanje:

Sem moski imam 15 let. Izlocam majhne kolicine blata ter na straniscni skoljki lahko z prsti vzamem majhne kolicine sluzi (bela, prozorna ali rumena, kdaj tudi smrdi). Pred tem sem bil dehidriran.

 

Vaše sporočilo ima vsekakor bistveno premalo podatkov da bi lahko kaj komentirala. Če gre za izločanje sluzi dalj časa, potem je vsekakor na mestu pregled. Trdo blato je lahko posledica premalo zaužite tekočine.

New Report

Close