Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Ustno zdravje in higiena ne morem čez strah..

ne morem čez strah..

jaz imam pa eno vprašanje,mogoče prošnja za nasvet.

Leto nazaj,sem doživela pri zobozdravniku,dala mi je lokalno (scandonest 2% z adrenalinom) in mi je začelo tako noro lupat in butat srce,sem mislila da mi ga bo ven vrglo. Ene 10 minut,potem je bilo ok. Bila sem ravno iz nevrološke klinike 14 dni po možganski kapi.. in hvalabogu ni bilo nobenih posledic.

Ta dogodek me je zelo prestrašil,takrat sme jemala za pritisk Amlessa,Solian in Fodiss za shizofrenijo antipsihotiki in prozac,ter Nimotop (za razširitev žil po možganski kapi). Po tistem dogodku sem se pozanimala ma pri vseh možnih anesteziologih,farmacevtih.. reklih so da na moja zdravila,naj ne bi bilo nobenih kontraindikacij. Čudno pa je,ker sem leta in leta dobivala isti lokalni anastetik nikoli nikoli niti najmanjše težave. Morda je bila verjetnost da mi je zapičla v žilo,in je adrenalin prišel direkt v kri,je pa tudi res da sme takrat imela blago vneto ščitnico in po poročanju pacientov s ščitničnimi obolenji se jim velikokrat dogaja,da če dobijo adrenalinsko lokalno imajo iste znake. zato jemljejo brezadrenalinsko.

Problem je,jaz sem taka velika reva,jaz se zobarja bojim do fundamenta. Ko sme pogruntala da lahko dobim lokalno,sem zadnja leta hodila vsa srečna vesela ko rdeča kapica,bila sme pridna,veliko smo popravili in potem puf…tale dogodek. Od leta 2017 se ga izogibam. naročili so me 10x.. 10x nisme zbrala poguma it. enostavno se bojim umret. bojim se da bi mi spet butalo srce in bi em kap trofnla.. vse živo mi gre po glavi..

Zdaj sem prosila,naročili so mi brezadrenalinski scandonest. Zobozdravnica je rekla,pridite ko boste zbrali pogum,malo boste počakali,vas ne bomo naročali ker vedno skenslate. In evo,zdaj v marcu to je to. Morm it!

Ampak jst ne morem.. jst nevem kako naj se straha rešim,brez lokalne pa sploh en grem. na živo niti podrazno. Fora pa je,da imam veliko veliko stvari pa popravit,še dost plomb za nardit. In ja sem odrasla 32 let,in sem kot otrok. ne zberem poguma in nevem več kaj naj naredim. Enostavno se bojim..

mate kakšen pameten nasvet,ker ste ravno zobar?
lp

Madona, kaj naj tukaj pametnega še dodam? Pravzaprav ste večino opisali že sami in vam je več ali manj jasno zakaj ste imeli povišan pulz. Najverjetnejša možnost se mi zdi, da se je vašemu že prisotnemu adrenalinu, pridružil še adrenalin, ki je dodan anestetiku. To je razmeroma pogost pojav, ki pa ni tako resen, da bi vas od tega pobralo. Namen adrenalina v anestetiku ni, da viša pulz temveč da podaljša lokalni učinek anestezije. Večja verjetnost, kot da vas trofi kap je, da vas na poti k babici požre volk.
To je moje mnenje….k sm glih zobar. 😉

joj,ste me nasmejali za crknit :)) no ja,sej vem da ga serjem,ampak verjemite mi strah pred zobarjem je v veliko ljudeh zelo prisoten,jaz sem še latentni hipohonder povrhu hah,bojim s eumret za vsak d.r.e.k. tako pač je. No,hvala vam,bo treba ugriznt v metek in se opogumit in it.Želim lepo pomlad,ki prihaja!

sem se pa nasmejala do solz :))

New Report

Close