Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Ustno zdravje in higiena klorohiksedin in ustna vodica

klorohiksedin in ustna vodica

pozdravljeni!

Po vašem nasvetu,si bom kupila klorohiksedin,za spiranje ust,v lekarni prodajajo prav tako narejeno ustno vodo,za tiste ki ne moremo skrbeti vsak dan za ustno higieno,ker imamo zdravtsvene ovire.

Omenili ste mi da čez čas malo obarva zobe,pa me zanima,ali bi bilo smiselno po spiranju s klorohiksedino potem sprati tudi z eno whitening ustno vodico,bi pomagalo da ne bi preveč obarvalo? oziroma,bi bilo smiselno 1 dan spirat s klorohiksedinom in en dan z whitening vodico z večjo vsebnostjo fluora? vaš predlog?

zanima me tudi,ali s eta klorohiksedin lahko uporablja,spirala bi 1x na 2 ali tri dni,dlje časa,recimo 10 let,je lahko kaj nevarno? ker imam težave zdravstvene ki so kronične in ne bodo minile kar tako. zanima me,če je dolgotrajna uporaba škodljiva?

najlepša hvala za odgovore,
vem da narobe pišem klorohiksedin (vsja zdi se mi) ampak vem da veste za kaj se gre.

lp

Lep pozdrav!
Ne poznam whitening ustne vodice, tudi ne njene sestave in načina delovanja. Verjetno je belilni učinek kemičen, morda kakšen peroksid, zato je pametno preveriti kako se obnaša do dlesni. Sem pa skoraj prepričan, da ne bi pomagalo proti obarvanju povzročenim zaradi klorheksidina ob dolgotrajni uporabi. Bolj koristno bi bilo bolj redno obiskovati ustno higieničarko, kar lahko omili obarvanost zob, če zabarvanja redno odstranjuje. Seveda to pomaga tudi pri splošni higieni, kajti, če ne morete očistiti sami potrebujete bolj pogosta profesionalna čiščenja.
Nekatere klorheksidinske vodice se oglašujejo, da manj obarvajo zobe, kot samo klorheksidin (anti discoloration system). Preglejte še to možnost.

Lp,

Miha Bobič

New Report

Close