Najdi forum

Zobne obloge

Pozdravljeni.
Po dolgih letih sem se odločila da zamenjam zobozdravnika. Ker so čakalne dobe kar dolge, jaz pa bi si rada odstranila zobni kamen, me nekaj zanima. Glede na to da je zadeva samoplačniška, lahko to storim kjerkoli, ali sem takrat že pacijentka tistega zdravnika, ki mi kamen odstrani? Imam tudi precej rumene zobe. Kaj mi svetujete? Peskanje, poliranje, …se s tem zobje poškodujejo?kakšni načini vse obstajajo? Drugače so zobje zdravi, ne kadim, ne pijem kave,…zato si res želim imeti lepe zobe. Pa še nekaj, če izberem zobozdravnika privat, s koncesijo ali v javnem zdravstvu, so cene iste? Hvala vam za odgovor in lep pozdrav.

Lep pozdrav!
Za odstranjevanje oblog, profesionalno čiščenje itd. svetujem, da najprej obiščete ustno higieničarko. Ta si bo gotovo vzela čas in temeljito očistila zobe in vas tudi podučila o pravilnem vzdrževanju za nadalje. Pametno je tudi redno ponavljati obiske pri higieničarki, glede na hitrost nabiranja oblog, higienske navade…po svoje je to pomembnejše od zobozdravnikovega dela…s tem preprečimo, da bo imel zobozdravnik sploh kaj za početi. Higieničarke praviloma porabijo več časa in temeljito odstranijo obloge, saj je to njihovo primarno opravilo, zobozdravniki namenjajo svoj čas drugim stvarem. Glede peskanja, poliranja, čiščenja je najbolje, če se posvetujete s higieničarko ali eventuelno z zobozdravnikom. Obisk higieničarke vas ne zavezuje pri izbiri zobozdravnika.
Nato sledi obisk zobozdravnika, prvi pregled, rentgenske kontrolne slike…v primeru, da je kaj potrebno natediti, vam bodo povedali ceno (koncesija, dopla čilz, materiali itd…) drugače pa vas naroči na kontrolo čez nekaj mesecev.

Upam, da je odgovor v pomoč. V kolikor potrebujete še kaj le napišite.

Miha Bobič

New Report

Close